Лікування далекозорості здійснюється за рахунок застосування терапевтичних або хірургічних методів на підставі результатів офтальмологічного огляду.

Далекозорість (гіперметропія) являє собою порушення зору, при якому знижується чіткість зображення близько розташованих предметів (20-30 см від очей).

Захворювання може бути вродженим і проявляється в дитячому віці. Але зазвичай – це природне фізіологічне порушення зору в результаті старіння. Вікова далекозорість (пресбіопія) розвивається внаслідок зниження здатності кришталика ока змінювати кривизну. Таке порушення зір є практично у всіх після 40-50 років.

Вроджена далекозорість може бути пов’язана з малим розміром очного яблука або слабкою заломлюючою силою кришталика або рогівки.

Пресбіопія обумовлена ​​віковими змінами м’язів і тканин ока. Кришталик ока з часом ущільнюється (втрачає еластичність), війовий м’яз слабшає, око втрачає здатність до нормального переломленню променів. В результаті далекозорості на сітківку ока потрапляють розфокусовані світлові промені, які створюють нечітке зображення.

Нелікована далекозорість у дітей загрожує розвитком косоокості та амбліопії. Наслідком некоректованної пресбіопії може бути значне зниження зору. Крім того, пресбіопія, яка рано виникла – фактор ризику розвитку глаукоми.

Читайте також:  Різновиди лінз для очей та їх особливості

Сучасна офтальмологія пропонує більше двадцяти методів лікування далекозорості. До них відносяться носіння спеціально підібраних окулярів, контактних лінз, апаратне лікування, а також хірургічне втручання.

Суть методів лікування далекозорості

Окуляри та контактні лінзи не виліковують від далекозорості, а на час компенсують дефекти зору. З їх допомогою змінюється напрямок променів світла в оці. Для корекції далекозорості пацієнти носять окуляри або контактні лінзи постійно або тільки під час роботи з близькими предметами (під час читання, для роботи за комп’ютером).

Використання апаратних методик дозволяє зміцнити зір і запобігти прогресуванню захворювання без хірургічних операцій. Крім того, таке терапевтичне лікування може бути призначено для реабілітації після операційного втручання. Ці методики використовують окуляри-масажер, апарат «Струмочок», кольроімпульсну терапію.

Хірургічні методи лікування виправляють далекозорість, зменшують або усувають потребу в носінні окулярів або контактних лінз.

Основні методи лікування

До основних методів хірургічного виправлення далекозорості відносяться:

  • Лазерна корекція зору
  • Ленсектомія (рефракційна заміна кришталика)
  • Імплантація факічних лінз
  • Радіальна кратомія
  • Кератопластика (пластика рогівки)
Читайте також:  Качественные месячные линзы Биофинити

Розглянемо ці методи докладніше.

Лазерна корекція зору на даний момент вважається найефективнішим і поширеним методом виправлення далекозорості. Під час цієї процедури на шари рогівки впливають променем лазера. В результаті форма рогівки змінюється – вона набуває форму «природної лінзи». Після лазерної корекції промені світла фокусуються на сітківці, і до людини повертається чіткий зір. Цей метод точний, безпечний і усуває далекозорість до +4,0 D. Він не вимагає перебування пацієнта в лікарні більше одного дня.

Рефракційну заміну кришталика застосовують для лікування більш високих ступенів далекозорості. Суть методу полягає у видаленні прозорого кришталика, якщо його оптична сила не відповідає нормі. Лікування за допомогою цього методу поєднується з переміщенням в всередину ока штучного кришталика з необхідною оптичною силою. Після операції не потрібно накладати шви, а пацієнтові – залишатися в лікарні.

Імплантація факічних лінз. Цю операцію рекомендують проводити пацієнтам, у яких збережена природна акомодація. Справжній кришталик залишають на місці, а в задню або передню камеру ока імплантують спеціальну лінзу. Ця операція також не вимагає накладення швів і перебування в лікарні.

Читайте також:  Різновиди лінз для очей та їх особливості

Радіальна кератотмія усуває далекозорість не більше 3,0-4,0 D. В ході лікування по периферії рогівки наносять ненаскрізні радіальні надрізи, які в міру зрощення змінюють форму рогівки і її оптичну силу. В результаті зір поліпшується. Мінуси цього методу – тривалий реабілітаційний період, неможливість проведення операції на обох очах відразу, вузький діапазон застосування, ризик ускладнення при фізичних навантаженнях, погана прогнозованість результату.

Кератопластика полягає в зміні форми рогівки, і за рахунок цього – зміни зору. Результат досягається пересадкою певних верств донорської рогівки (трансплантата). Трансплантат, якому надають певну форму за допомогою програмного моделювання, пересаджують в товщу рогівки, на передні шари або замість них.

Можливість і доцільність лікування далекозорості, вибір методу лікування визначається кваліфікованим лікарем за підсумками повного офтальмологічного обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІГРИ НА ТРЕНУВАННЯ ЗОРУ

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР

ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ КОСООКОСТІ