Нове дослідження показало, що грип може призвести до розвитку хвороби Паркінсона. Це особливо тривожно на тлі нових убивчих штамів цієї хвороби, які поширюються по Європі.

У цьому сезоні в Європі відзначається особливо важкий спалах грипу, який ускладнюється штамами, що викликають підвищену летальність серед пацієнтів на кшталт «австралійського» або «японського». І ось тепер дослідження вчених показало, що так званий свинячий грип або штамп H1 N1 може призводити до розвитку невиліковного нейродегенератівного розладу – хвороби Паркінсона. Цей штам грипу також активний у нинішньому сезоні в Європі. З моменту своєї появи в 2009 році свинячий грип призвів до смерті понад 300 тисяч людей у різних країнах світу. Клінічні дослідження на мишах показали, що цей вірус робить пацієнтів більш уразливими перед токсинами, які викликають хворобу Паркінсона. Такі результати дослідження вчених з Університету Томаса Джефферсона в США.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду

Тільки у Великобританії кількість випадків захворюваності на грип зросла на 35% за останні дні. Різні пророчі моделі вірусологів говорять про те, що грип стане повноцінною епідемією вже до кінця цього місяця. Американські вчені з’ясували, що після інфікування свинячим грипом пацієнт стає вразливим перед впливом токсинів, які призводять до розвитку хвороби Паркінсона. Крім того, у жертви цієї хвороби даний грип може викликати погіршення симптомів, серед яких тремор, сповільненість рухів і ригідність м’язів.

Результати даного дослідження підтверджують теорію про те, що різного роду зовнішні фактори, включаючи вірус грипу, беруть активну участь в справі розвитку хвороби Паркінсона. Навіть ті лабораторні миші, які повністю відновлювалися від впливу вірусу H1 N1, згодом виявлялися більш уразливими перед хімічними токсинами, що викликають паркінсонізм. Зазначимо, що висновки цього дослідження ще не були підтверджені на людях.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти

Джерело: MedikForum