ГоловнаНовини Здоров'яГроші можуть купити щастя: нове дослідження доходу і щасливого життя

Гроші можуть купити щастя: нове дослідження доходу і щасливого життя

Кажуть, гроші не можуть купити щастя, але, схоже, вони більш тісно пов’язані, ніж раніше.

Гроші та щастя

Нове дослідження в Державному університеті Сан-Дієго показало, що зв’язок між щастям і основними показниками соціально-економічного статусу, включаючи дохід і освіту, неухильно зростає.

Використовуючи дані загального соціального опитування, одного з найдовших опитувань дорослих у Сполучених Штатах, психологи вивчили дані про 44 198 дорослих американців у період з 1972 по 2016 рік. Дослідження опубліковано в журналі Американської психологічної асоціації.

Результати показують, що в середньому, чим більше людина заробляє, тим він щасливіший. Це відрізняється від минулих досліджень, які показали, що щастя вирівнюється після досягнення річного доходу близько 75 000 доларів.

Читайте також:  Висококалорійні продукти, від яких не варто відмовлятися

“Я був здивований, що дохід був так тісно пов’язаний зі щастям. Здається, що більше грошей рівнозначно більшого щастя, навіть після задоволення основних потреб”, – пише головний автор дослідження Джин Твендж.

Багаті стають багатшими, а бідні-біднішими

Дослідження виявило, що щастя більш тісно пов’язане з доходом, ніж це було в 1970-х і 80-х роках. Психологи приходять до висновку, що гроші дійсно можуть принести більше щастя зараз, ніж у минулому.

“Ми не зовсім впевнені, чому зростає розрив у щастя, але це може бути через зростаючу нерівність у доходах. Багаті стають багатшими, а бідні стають біднішими”, – сказав Твенге, автор книги iGen про тенденції поколінь.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News