Кажуть, гроші не можуть купити щастя, але, схоже, вони більш тісно пов’язані, ніж раніше.

Нове дослідження в Державному університеті Сан-Дієго показало, що зв’язок між щастям і основними показниками соціально-економічного статусу, включаючи дохід і освіту, неухильно зростає.

Використовуючи дані загального соціального опитування, одного з найдовших опитувань дорослих у Сполучених Штатах, психологи вивчили дані про 44 198 дорослих американців у період з 1972 по 2016 рік. Дослідження опубліковано в журналі Американської психологічної асоціації.

Результати показують, що в середньому, чим більше людина заробляє, тим він щасливіший. Це відрізняється від минулих досліджень, які показали, що щастя вирівнюється після досягнення річного доходу близько 75 000 доларів.

“Я був здивований, що дохід був так тісно пов’язаний зі щастям. Здається, що більше грошей рівнозначно більшого щастя, навіть після задоволення основних потреб”, – пише головний автор дослідження Джин Твендж.

Багаті стають багатшими, а бідні-біднішими

Дослідження виявило, що щастя більш тісно пов’язане з доходом, ніж це було в 1970-х і 80-х роках. Психологи приходять до висновку, що гроші дійсно можуть принести більше щастя зараз, ніж у минулому.

“Ми не зовсім впевнені, чому зростає розрив у щастя, але це може бути через зростаючу нерівність у доходах. Багаті стають багатшими, а бідні стають біднішими”, – сказав Твенге, автор книги iGen про тенденції поколінь.