Катаракта – це захворювання ока, у якому порушується прозорість речовини кришталика чи його капсули і його помутніння, що призводить до зниження зору. Назва катаракту походить від грецького слова katarrháktes – «водоспад», що пов’язано з поданням древніх лікарів про мутну рідину, що стікає, – водоспаді – між кришталиком і райдужною оболонкою. Катаракта є найбільш частою (з неухильно зростаючим значенням) причиною запобігання сліпоти у світі.

Симптоми захворювання пов’язані з локалізацією помутнінь у кришталику. Якщо помутніння виникають на периферії, пацієнт може й здогадуватися у тому, що він є катаракта, т.к. ніяких змін з боку зору може і не бути, і захворювання виявляється випадково при огляді офтальмолога. Якщо помутніння кришталика виникають у центральних відділах кришталика або його капсули, відбувається зниження зору. Пацієнт бачить предмети розмитими, втрачається чіткість зображення, виникає непереносимість яскравого світла, змінюється відчуття кольору, з’являється посилення або виникнення «хибної» короткозорості, людині дуже часто доводиться змінювати окуляри.

Залежно від форми та стадії катаракти лікарі призначають консервативне терапевтичне чи хірургічне лікування. Однак численні спроби створення крапель, які впливають на помутніння кришталика, себе не виправдали. Вони можуть загальмувати розвиток катаракти, але, на жаль, кардинально проблему не вирішують, тому основним методом лікування є операція.

Хірургічне лікування катаракти в LMC

Хірургічне лікування – це єдиний спосіб, який дозволяє назавжди позбутися катаракти та відновити зір. Операція проходить без болю та швів! Операція проводиться через мікророзріз 2 мм. Помутніла речовина кришталика руйнується за допомогою спеціального обладнання, видаляється з ока, після чого здійснюється встановлення штучної інтраокулярної лінзи (ІОЛ). Після операції зір відновлюється протягом кількох днів.

Досвідчений лікар-анестезіолог оглядає пацієнта до операції, проводить моніторинг життєво важливих функцій організму під час операції з видалення катаракти.

Зараз не потрібно чекати на дозрівання катаракти, як це було раніше! Операцію можна провести на будь-якій стадії розвитку катаракти, у тому числі поки що помутніння ще незначне, але якість життя пацієнта починає погіршуватися. Питання хірургічному лікуванні катаракти вирішується індивідуально. Все залежить від відчуттів пацієнта.

У нашому центрі для високоточного обстеження перед оперативним лікуванням катаракти використовуються найсучасніші прилади. Системи об’єднують вимірювальні модулі, сучасне програмне забезпечення для розрахунку ІОЛ та навігаційні приставки до операційних мікроскопів. Це дозволяє провести хірургічне лікування з максимально передбачуваним результатом за світовими стандартами.

*На правах реклами