Високий рівень холестерину наражає вас на більш високий ризик серйозних проблем зі здоров’ям, від проблем із серцем до інсультів, дуже важливо контролювати його рівень. Незалежно від того, чи робите це за допомогою змін способу життя або ліків, лікар пояснює «важливий» фактор, який може вплинути на ваші рівні.

“Багато людей мають високий рівень холестерину, навіть не підозрюючи про це, і виявляють його тільки при здачі аналізу крові”, – сказала д-р Сара Брюер, медичний директор Healthspan. «Більшість людей не мають попереджувальних ознак високого холестерину, тому важливо проходити щорічну перевірку, оскільки з віком його рівень може підвищуватися».

Хоча цей стан вважається тихим, це не означає, що він не шкідливий, оскільки може поставити під загрозу ваше серцево-судинне здоров’я. Експерт поділився, що рослинна дієта може допомогти.

Лікар Брюер додала:

«Для більшості людей холестерин у раціоні дуже мало впливає на холестерину в крові, але деякі інші дієтичні фактори впливають на рівень холестерину в крові. Одним з найважливіших є кількість і тип жиру, який ми їмо».

За даними Heart UK, причина, через яку жир відіграє таку важливу роль, криється в клітинах вашої печінки. Благодійна організація пояснює, що на клітинах печінки є так звані рецептори ЛПНГ.

Проте дослідження показують, що надлишок насичених жирів заважає рецепторам «працювати так добре», внаслідок чого жир накопичується в крові.

Рекомендує скоротити споживання цього типу жиру, який міститься у таких продуктах, як:

  • М’ясні пироги, ковбаси та жирне м’ясо
  • Олія, сало та топлене масло
  • Вершковий та твердий сир
  • Торти та печиво
  • Продукти, що містять кокосове або пальмове масло

Дослідження показують, що вживання продуктів, що містять ненасичені жири, замість насичених жирів може допомогти поліпшити ваш рівень. Цей тип жиру можна знайти в рослинних оліях або жирній рибі, у тому числі в скумбрії та лососі.