Як повідомляє This is Insider, у ньому виявилися малокалорійні білокачанна і китайська капуста. Вони багаті кальцієм, залізом, клітковиною. Цвітна капуста від них не відстає. У ній, крім клітковини, є важливі елементи – фолієва кислота, вітаміни В6, С, К і калій.

Вітаміни С, В6, фолієву кислоту, калій і цілих 5 грамів клітковини можна знайти в кольрабі. Цибуля-шалот також привертає дієтологів за рахунок вмісту вітамінів А і С, низькій калорійності (всього 32 калорії на чашку). Брюссельська капуста – унікальне джерело глюкозинолатів та ізотіоціанатів, які можуть допомогти знизити ризик розвитку певних видів раку. У ній можна знайти клітковину, фолієву кислоту, вітаміни A, C, K, B6, залізо, калій.

А чашка різаною гарбуза містить більше калію, ніж банан, кажуть експерти. За яскравою зовнішністю ховається бета-каротин (попередник вітаміну А), важливий для підтримки гостроти зору. Крім цього, в гарбузі багато клітковини, вітамінів B6, C, E і заліза. Вагітним жінкам показано їсти броколі через високий вміст вітаміну С і фолієвої кислоти. До того ж, ряд досліджень пов’язував броколі зі зниженим ризиком раку.

З точки зору користі, з броколі може потягатися, мабуть, тільки шпинат. У ньому міститься каемпферол, який, на думку дослідників, захищає від раку і ряду хронічних захворювань. Дослідження 2011 року показало, що деякі з компонентів шпинату знижують потребу велосипедистів в кисні під час заїздів. А тирозин, що входить до складу шпинату, підвищує швидкість реакції, про що говорить дослідження 2014 року.

Рукола покращує травлення і може заповнити брак цинку, кальцію і заліза в раціоні. У свою чергу, чашка нарізаного болгарського перцю дає 300% від денної норми вітаміну С, майже 100% від норми вітаміну А. І ще в ньому є вітамін В6. До речі, в чашці нарізаної капусти кале приблизно 700% від денної норми вітаміну К, понад 200% від норми вітаміну А.

Цибуля скорода буде відмінним доповненням до страв з картоплі. Він підвищить рівень клітковини, вітамінів A, B6, C, K, фолієвої кислоти, кальцію, заліза, магнію і калію в раціоні. А латук взагалі можна вважати суперпродукт. У чашці латуку всього 5 калорій і велика порція вітамінів і мінеральних речовин. Петрушка і цикорій необхідні для підтримки оптимального рівня вітамінів, фолієвої кислоти та цинку. У них дуже мало калорій – всього 22 на чашку петрушки і 7 – на чашку цикорію. До речі, водяний крес може допомогти знизити ризик діабету 2-го типу, відзначають експерти.