Прискоривши темп своєї ходьби, люди середнього і старшого віку можуть підвищити свій захист від розвитку небезпечного дегенеративного синдрому – деменції.

Висновок про те, що ходьба у швидкому темпі робить більш вагомим захист мозку від деменції, було зроблено дослідниками з Австралії та Данії. Результати співпраці опублікував JAMA Network Open.

Вченими було проаналізовано дані 78,5 тисяч осіб віком від 40 років. Науковці прийшли до висновку, що щоденна швидка ходьба є дуже ефективним засобом профілактики вікового недоумства:

«6300 кроків на день з високою швидкістю знижують ризик розвитку деменції на 57 відсотків, а у разі силової ходьби – на 62 відсотки»,

Вчені уточнили, що висока швидкість ходьби означає, що людина робить понад 40 кроків за хвилину. Згідно з їхніми підрахунками, найкращий захист від розвитку деменції дають піші прогулянки інтенсивністю не менше ніж 112 кроків, зроблених за хвилину, і довжиною щонайменше 30 хвилин. У щоденному форматі така ходьба покращує захист головного мозку від руйнування на 62%.