Лікар невролог пояснив, чому холодні руки – це привід перевірити показники артеріального тиску.

В інтерв’ю невролога Павла Хорошева була названа визначальна причина холодних рук-спазм судин. У той же час сам спазм може викликатися різними факторами. Одним з них є зниження артеріального тиску, ось чому похолоділі руки є приводом для його перевірки.

“Якщо з якоїсь причини знизився тиск, організм думає, що десь у нього виникла серйозна втрата крові. Виникає спазм судин кінцівок, щоб обмежити приплив крові в них, пожертвувати ними тимчасово», – пояснив Хорошев явище холодних рук при падінні АТ.

Знижений артеріальний тиск не завжди є проблемою, але небезпеку для здоров’я можуть представляти обставини, які сприяють такому зниженню. Зокрема, це може бути наслідком серцево-судинних відхилень (серцевої недостатності), порушень роботи щитовидної залози (гіпотиреозу).

Також не варто забувати, що істотне зниження тиску означає уповільнений рух крові – в цьому випадку головний мозок починає страждати від несвоєчасного надходження кисню і поживних речовин. Якщо АТ падає до критичних показників і не підвищується, необхідно викликати швидку допомогу, оскільки при цьому може виникати стан, що загрожує життю, аж до втрати свідомості і коми.

Крім того, судинний спазм, через який холонуть руки може обумовлюватися прийомом ліків або хворобою Рейно, додав фахівець.