Вчені з’ясували, чому деякі жертви хвороби Паркінсона начебто Робіна Вільямса можуть потерпати від галюцинацій. Вони пояснюються порушенням зв’язків між різними зонами мозку.

Дослідники визначили зони мозку, порушення зв’язку між якими у пацієнтів з хворобою Паркінсона виникають галюцинації. Раніше було прийнято вважати, що подібні галюцинації є побічним ефектом тривалого використання ліків проти хвороби Паркінсона. При цьому наука не розуміла, яким чином ці ліки викликають галюцинації. Коли мозок подібних пацієнтів сканували, він демонстрував порушення зв’язків між різними зонами, однак у жертв галюцинацій були виявлені додаткові нейральні розриви зв’язків.

Дослідники з VU University Medical Center в Амстердамі виявили, що пацієнти з галюцинаціями демонструють порушення між додатковими областями мозку, використовуваними в справі переробки візуальної інформації та уваги. Сама по собі хвороба Паркінсона викликає смерть нейронів, і особливо тих, які виробляють нейротрансміттер допамін. Саме він передає сигнали в мозку, які контролюють рухи серед інших своїх функцій. Втрата цих клітин призводить до найбільш очевидних симптомів хвороби Паркінсона начебто тремору і проблем при ходьбі, а також розмови.

Для допомоги таким пацієнтам часто використовують ліки з групи агоністів дофаміну, які збільшують рівень цього нейротрансмітера в мозку. Але дофамін дає людині набагато більше, ніж просто допомогу при рухах. Він також залучений в передачу нейральних сигналів, пов’язаних з пам’яттю, увагою, настроєм, особистістю і когнітивними функціями. Тому ліки проти хвороби Паркінсона можуть порушувати всі ці функції і викликати галюцинації. Дослідження показало, що пацієнти з цим захворюванням іноді відчувають галюцинації навіть без використання даних ліків. Приміром, існує припущення про те, що знаменитий актор Робін Вільямс, який страждав від хвороби Паркінсона, покінчив із собою в 2014 році на піку галюцинацій.

Джерело: MedikForum