Якщо у Вашому житті відбувається щось позитивне, не соромтеся, приховуючи цю новину – хваліться цим перед близьким другом або членом сім’ї або ризикуйте, що вони відчують себе знеціненими, коли дізнаються про другорядні речі, кажуть дослідники з університету Мічиган.

Людей часто турбує, що їх вважатимуть хвальками. Згідно з новим дослідженням, опублікованим в «журналі особистості», вони уникають отримувати вигоду від своїх близьких відносин, навіть якщо є ймовірність, що їхні друзі в кінцевому підсумку дізнаються про новини.

Дослідники кажуть, що приховування інформації – це помилка прогнозу. Люди переоцінюють, наскільки негативно їх друг відреагує на розкриття інформації, і очікують, що їх друг відреагує більш позитивно, якщо вони дізнаються новини самостійно через зовнішні джерела.
“Вони забувають передбачити, що партнери, які пізніше дізнаються про новини … насправді відчувають себе знеціненими”, – сказав співавтор дослідження Оскар Ібарра, професор психології Університету Штату Мічиган.

Читайте також:  Від холестерину і для нирок: названий простий, але корисний напій

Близько 80 учасників представили, що вечеряють з близьким другом, який запитує, як просувається їх робота. Була дана відповідь: “робота йде нормально”. Наступного дня на часовій шкалі Facebook колеги привітали людину з просуванням по службі. Потім учасники дослідження обмірковували, як вони почуватимуться, опинившись на стороні одержувача розмови-почути загальну відповідь або почути розповідь про підвищення.

Учасники ставилися до новин більш негативно, якщо їх друг, який отримав підвищення по службі, давав загальну відповідь, не зумівши отримати вигоду, коли з’явилася можливість оголосити інформацію.

“Відсутність позитивного саморозкриття може призвести до того, що близькі друзі відчують масу негативних емоцій і відчують себе знеціненими в Дружбі, якщо вони пізніше дізнаються про новини”, – писали дослідники. «Це почуття знецінення може супроводжуватися переоцінкою того, скільки довіри, цінності та емоційної близькості відчувається у відносинах».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News