При занадто частих або синцях, які довго не гояться, потрібно проконсультуватися з лікарем з приводу можливих проблем зі здоров’ям, каже кандидат медичних наук Катерина Гергесова.

Медик повідомила в інтерв’ю, які неочевидні причини можуть сприяти тому, що на тілі починають часто виникати синці незрозумілого походження. Зокрема, зазначила Гергесова, це може відбуватися через ліки, що приймаються. Наприклад, аспірин та ібупрофен діють подібно до антикоагулянтів, розріджуючи кров, що підвищує ймовірність синців. Стероїди, своєю чергою, стоншують шкіру.

Однією з причин частих синців може бути хвора на печінку.

«Поява синців у цьому випадку може говорити про те, що печінки завдано шкоди, через яку вона не справляється з виробленням у достатній кількості білків, які сприяють згортанню крові», – розповіла Гергесова.

Крім цього, синці можуть ставати частішими на тлі дефіциту вітамінів. Саме організм може відчувати нестачу вітаміну С, що стимулює вироблення колагену, який робить стінки судин еластичними, менш крихкими і схильними до травм. Або нестача вітаміну К, що покращує згортання крові.

«Як і у випадку печінки, виявити проблему допоможуть аналізи», – підказала медик.