Наукові фахівці розповіли, з яких причин виникає нічна пітливість.

Зокрема, за їх словами, пітливість ночами може бути наслідком ГЕРХ – гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, або просто печії. У сплячої людини з горизонтального положення тіла може активніше відбуватися відтік шлункового соку, що запускає фізіологічні механізми неприємної реакції. Лікарі радять приймати на ніч відповідні препарати.

Крім цього, нічна пітливість часто виявляється проявом гормональних змін, які відбуваються в організмі – наприклад, початок менопаузи. У деяких випадках піт ночами говорить про наявність апное сну – серйозної патології, яка характеризується зупинками дихальних рухів у сплячої людини, вкрай небезпечної для серця і мозку. Потовиділення в такому випадку зазвичай сильне.

Дуже рясний нічний піт також може бути свідченням підвищеної активності щитовидної залози, тобто, гіпертиреозу, а, крім нього, та іншого небезпечного порушення – гіпоглікемії, при якій типові різкі падіння рівня цукру в крові людини. За словами лікарів, при гіпоглікемії у людей трапляються нічні кошмари, неспокійні сни.

Зіткнувшись з проблемою потіння вночі, має сенс взяти під особистий контроль рівень цукру в крові і вимірювати показники глюкози, вважають фахівці. Також важливо спати в добре провітрюваному приміщенні, в одязі з натуральних тканин. При частішанні пітливості обов’язково потрібно звернутися до лікаря.