Ті чи інші проблеми зі здоров’ям у дітей можуть виникати на тлі вітамінної недостатності. Дізнайтеся про це більше .

Вітаміни – це біологічно активні речовини , які необхідні кожній людині для підтримки нормальної життєдіяльності. Вітаміни беруть участь у найважливіших фізіологічних процесах . Особливу роль вітаміни грають в дитячому організмі , забезпечуючи постійне зростання і розвиток.

При нестачі вітамінів у дітей виникають ті чи інші порушення як у фізичному , так і розумовому розвитку. На жаль , переважна більшість сучасних дітей харчуються неповноцінною їжею , від чого недоотримують необхідну кількість вітамінів і мікроелементів.

Симптоми дитячого авітамінозу

Найчастіше при вітамінній недостатності у дітей відзначаються такі симптоми:

  • поганий розвиток , недостатнє збільшення у вазі ;
  • втома і швидка стомлюваність , млявість ;
  • плаксивість ;
  • відхилення в термінах прорізування зубів ;
  • при нестачі вітаміну А у дитини сушиться шкіра і слизові оболонки ;
  • нестача вітамінів групи В призводить до порушення діяльності нервової і серцево- судинної діяльності .
  • Дитина погано спить і їсть , у нього часто болить голова;
  • нестача вітаміну С призводить до кровотечі в яснах , частих застуд і поганого загоєнню ран ;
  • недолік вітаміну D стає причиною неправильного формування кісток і рахіту.
Як бути ?

Рішення проблеми авітамінозу у дітей багато в чому залежить від особливостей патологічного процесу і браком певних груп вітамінів і мінералів.

Дефіцит вітаміну А

При недостатньому надходженні вітаміну А лікувальні заходи проводяться після ретельного огляду дитини дерматологом , який повинен виключити наявність інших захворювань шкіри , при яких можливий розвиток схожої симптоматики. У терапевтичних цілях призначається всередину або внутрішньом’язово препарати ретинолу в дозуванні , що відповідає віку дитини.

Варто відзначити , що шкірні прояви недостатності вітаміну А вимагають тривалого лікування. Залежно від ситуації лікування може тривати від одного і до шести місяців. У лікування входить також і дієтотерапія. Лікарі рекомендують збагатити раціон дитини молочними продуктами , яйцями , шпинатом , морквою , абрикосами , зеленою цибулею , печінкою і персиками.

Дефіцит вітамінів групи В

При дефіциті вітамінів групи В дітям , як правило , призначаються препарати , що містять в собі комплекс вітамінів групи В. Такі препарати можуть прийматися всередину або вводитися за допомогою ін’єкцій .

Дієтотерапія при нестачі вітамінів групи В повинна включати в себе м’ясні , молочні продукти , пивні дріжджі , нешліфований рис , висівки.

Дефіцит вітаміну С

При нестачі вітаміну С , як правило , призначаються ін’єкції з аскорбіновою кислотою , а також рекомендовані до прийому препарати рутина. Крім того , при необхідності пацієнту призначаються препарати , що попереджають і зупиняють кровотечі , оскільки при недостатності вітаміну С висока ймовірність кровотеч.

Велика кількість вітаміну С міститься в плодах шипшини , а також в хвої рослин , тому пацієнтам рекомендований регулярний прийом їх відварів. Дієта має бути багатою на утримання фруктів і овочів.

Дефіцит вітаміну D

Відразу відзначимо , що високі дози вітаміну D можуть бути небезпечними для здоров’я дитини (і дорослого ), тому лікування недостатності даного вітаміну повинно проводитися під ретельним наглядом лікарів. Пацієнтам призначаються препарати на основі вітаміну D , а також можуть призначатися курси ультрафіолетового опромінення.

У раціоні харчування дитини повинні бути жирні сорти риби , печінку , яєчний жовток , а також молочні продукти. Дітям рекомендується частіше бувати на свіжому повітрі , а також приймати сонячні ванни , оскільки вітамін D утворюється в організмі під впливом ультрафіолетового випромінювання .