На початковій стадії симптоми хвороби Паркінсона часто практично невловимі, але в міру прогресування захворювання вони стають більш вираженими.

Хвороба Паркінсона – це прогресуючий стан, при якому сигнали, що передаються між мозком і нервовою системою, порушуються. В результаті виникає ряд порушень, багато з яких зачіпають рухову функцію.

Тремор. Вважається ключовою ознакою хвороби. При треморі виникають постійні посмикування або тряска рук, ніг, підборіддя. Порушення може починатися поступово: ранньою ознакою хвороби іноді виявляється ледь помітний тремор, який відчувається тільки в одній руці.

Труднощі при ходьбі. Манера людини ходити змінюється-він може пересуватися набагато повільніше або починає волочити ноги («шаркати») під час ходьби. Ще одна ознака прогресування хвороби Паркінсона-руки людини при ходьбі перестають розгойдуватися.

Читайте також:  Яка дієта знижує ризик ранньої смерті

Зміна почерку. У постраждалих від хвороби Паркінсона нерідко починає розвиватися аномально дрібний або навіть «стислий» почерк. Цей стан відомий як мікрографія, лікарі пов’язують його з процесами нейродегенеративних руйнувань в центральній нервовій системі.

Втрата нюху. Коли у людини частішають проблеми зі сприйняттям запаху їжі, це може бути одним з попереджень про хворобу.

Втрата контролю над тілом. Пацієнти з паркінсонізмом нерідко описують почуття, як ніби їх ноги не можуть відірватися від землі, особливо при повороті або зміні напрямку під час ходьби. Також може виникати відчуття, що» скам’яніла ” нижня половина тіла, в той час як верхня може рухатися.

Читайте також:  Як правильно чистити зуби, щоб зберегти здоров'я ротової порожнини

Зміна міміки обличчя. Прогресування хвороби Паркінсона пов’язане з брадикінезією. М’язи обличчя рухаються повільніше або жорсткіше, ніж зазвичай, і люди можуть також повільніше моргати очима.

Доповнюючи симптоматику захворювання, фахівці клініки Мейо відзначили, що, крім тремору також часто може виникати стан тілесної скутості, уповільнення рухів.

«На ранніх стадіях хвороби Паркінсона обличчя може практично не висловлювати ніяких емоцій, а мова стає тихою або невиразною. Симптоми недуги погіршуються в міру того, як патологічні зміни з часом прогресують», – додали експерти.