Кишечник грає величезну роль в загальному здоров’ї і впливає на роботу багатьох систем організму. У ньому містяться трильйони різних бактерій, складових мікробіом. Він, в свою чергу, захищає організм від небезпечних інфекцій, допомагає травленню і навіть регулює рівень гормонів. Багато лікарів називають його головним “органом довголіття”.

Проблеми з кишечником часто стають причиною різних недуг і захворювань, але багато хто не беруть це до уваги, починаючи шукати їх корінь в іншому місці. Існує кілька основних ознак того, що кишечнику потрібна негайна допомога.

Постійний дискомфорт

Про захворювання шлунково-кишкового тракту в першу чергу говорить постійний дискомфорт в ньому. “Сюди відноситься біль у животі, гази, діарея, запор, печія, нудота”, – розповіла гастроентеролог Брук Глейзер.

Читайте також:  Доведено: вживання кави від легкого до помірного корисно для серця і загального здоров'я

Серед загальних подразників шлунково-кишкового тракту виділяють високий рівень жиру, смажену їжу, кофеїн, алкоголь, газовану воду, жувальну гумку, молочні продукти, глютен, штучні підсолоджувачі, пише Eat This, Not That!.

Здуття живота

Якщо після прийому їжі весь час виникає здуття живота, лікар радить знайти “спільний знаменник” і виявити продукти, які можуть провокувати цей стан. Потім їх слід виключити з раціону на пару тижнів і спостерігати за ефектом. Найпоширенішими причинами утворення газів вважаються глютен, молочні продукти і соя.

Стомлюваність і головний біль

Підвищена безпричинна стомлюваність і постійні головні болі, які також супроводжуються діареєю, можуть бути ознакою “дірявого кишечника”. Це захворювання слизової оболонки, яка більше не служить бар’єром для проникнення в навколишні тканини токсинів і частково перевареної їжі. Щоб впоратися з проблемою, необхідно виключити з вживання алкоголь, оброблені продукти, продукти з низьким вмістом клітковини і високим вмістом жирів і цукру.

Читайте також:  Лікар-офтальмолог пояснила, як COVID-19 може вплинути на зір

Часті хвороби або інфекції

Мікробіом кишечника відіграє важливу роль у зміцненні імунітету. Слабка імунна відповідь може бути ознакою нездорового кишечника. “Дослідження показало, що ті, у кого був нижчий рівень кишкових бактерій (викликаний прийомом антибіотиків), показали більш низьку імунну відповідь на вакцину від грипу в порівнянні з групою, у якої були нормальні кишкові бактерії”, – розповіли лікарі.

Позбутися від недуги можна за допомогою балансованої дієти або прийому пробіотиків. Крім того, хорошу ефективність у зміцненні мікробіома показали ферментовані продукти.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News