Центри контролю та профілактики захворювань повідомили про те, що під час пандемії коронавірусу на 60% збільшилася поширеність резистентних до антибіотиків бактеріальних інфекцій. До цього їх кількість роками знижувалася.

Бактеріальні та грибкові інфекції, які мають резистентність до антибіотиків, обрушилися на людство під час пандемії COVID-19, як заявили експерти Центрів з контролю та профілактики захворювань.

Вони видали спеціальний звіт про вплив антибіотикорезистентних бактеріальних хвороб на США, в якому йдеться про шокуючий стрибок показників їхньої поширеності та смертності, зафіксованого під час пандемії.

Загалом, за перший рік пандемії було зафіксовано збільшення загальної кількості «впертих» перед антибіотиками хвороб та смертей від них на 15%, хоча справжні цифри можуть бути ще вищими, оскільки статистика зібрана не повністю.

А за деякими специфічними інфекціями, які й викликають найбільшу настороженість експертів, зростання у річному обчисленні становило до 60%. Різке збільшення кількості деяких бактеріальних та грибкових інфекцій надзвичайно насторожує факт для експертів та для простої громадськості. Тим більше, що в роки до пандемії їхня кількість стабільно знижувалася.

Можливо, нинішній сплеск є тимчасовим, оскільки сама пандемія порушила звичний процес надання медичної допомоги та негативно вплинула на інші питання громадської охорони здоров’я.

Проте автори дослідження наполягають, що людство має продовжувати боротися із цим трендом і, насамперед, скоротити безконтрольне застосування антибіотиків. Їх необхідно використовувати тільки за призначенням лікаря та у виняткових випадках, у жодному разі не займаючись самолікуванням.