ГоловнаНовини Здоров'яХвороби печінки: 4 ознаки, які часто ігноруються

Хвороби печінки: 4 ознаки, які часто ігноруються

Захворювання печінки часто залишаються непоміченими на початковій стадії, хоча і тоді організм може попереджати про поганий стан органу якимись ознаками. Про чотири попереджувальні знаки хворої печінки, які часто ігноруються, розповіли німецькі медики.

Печінка

Від роботи печінки залежить те, як організм здатний справлятися з токсинами. Алкоголь, жирна дієта і віруси можуть пошкодити печінку, і особлива небезпека в тому, що цироз печінки, гепатит або рак печінки не викликають явного болю на початкових стадіях, і це ускладнює своєчасну діагностику хвороб.

Постраждалі рідко помічають перші ознаки захворювання печінки, і все ж дізнатися, чи страждає орган, можливо. Фахівці перерахували чотири ознаки, на які варто звернути увагу, про це пише журнал Focus.

Читайте також:  При яких проблемах зі шкірою потрібно терміново звернутися до онколога

Коричневий відтінок сечі. Коричнева сеча може бути ознакою серйозного цирозу, при якому тканини органу піддаються сильному рубцюванню з-за надмірного вживання алкоголю або хронічних захворювань.

Коричнева сеча може також вказувати на захворювання гепатитом, викликане зараженням вірусом гепатиту.

Очне яблуко жовтувате замість білого. Жовтувате очне яблуко також є ознакою гепатиту. Крім того, воно може вказувати на порушення ліпідного обміну, які зачіпають печінку.

Тиск в правій верхній частині живота. Печінка займає в основному праву верхню частину живота. Якщо є відчуття тиску, це може вказувати на жирну печінку. Крім того, при ожирінні печінки зазвичай виникають сильна втома і розлади концентрації.

Читайте також:  Чому коронавірус особливо небезпечний для чоловіків, які лисіють

Причиною жирної печінки є надмірна вага або пияцтво. Серйозної шкоди організму і здоров’ю жирна печінка завдає, коли вона запалюється, що може статися, наприклад, при звичайній простудній інфекції.

Зеленувате або коричневе кільце на рогівці очей. Таке кільце – ознака хвороби Вільсона: при цьому рідкісному спадковому порушенні в печінці накопичується мідь. Дане захворювання печінки небезпечне і має бути виявлено на ранній стадії, в іншому випадку воно закінчиться смертельним результатом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News