Американський журнал US News & World Report склав рейтинг, у якому проаналізував переваги і недоліки сорока однієї популярної дієти. Переможцем рейтингу стала дієта Dash, заснована на фруктах, овочах і злакових продуктах. Втім, відзначають дієтологи, Dash визнана кращою вже п’ятий рік поспіль.
 

[ads1]

Цей дієтичний рейтинг, який щорічно публікується журналом US News & World Report, складається експертною групою з дванадцяти дієтологів, кардіологів та ендокринологів. Фахівці вивчають зразки меню всіх відомих режимів харчування: від «похудальних» до діабетичних та інших лікувальних. Мета – за словами ведучої рубрики «Здоров’я» в US News & World Report Анжели Хаупт, «скласти класифікацію дієт таким чином, щоб люди самі вибирали собі план, який підійде їм найкраще».
 
За ефективністю Dash обійшла навіть такі дві системи, як дієта «Терапевтична Зміна Способу Життя», яку зазвичай рекомендують людям, що страждають підвищеним холестерином, і суворий низькокалорійний «режим Майо». Ці дві дієти посіли відповідно друге та третє місця.
 
У хвості рейтингу опинилася палео-дієта, що складається з м’яса, риби і овочів, а на самому останньому місці – знаменитий «білковий режим» доктора Дюка.

«Сувора білкова дієта – джерело проблем, – стверджує провідний фахівець проекту, доктор Ніна Коен-Коубі. – Вона провокує розлади харчової поведінки. Продукти «забороненої групи» починають викликати у людей тривогу. Деяким моїм пацієнтам довелося заново вчитися є нормально: наприклад, один, який привчив себе не їсти нічого, крім м’яса, боявся набрати вагу від ложки рису ».

Цікаво, що кращими в категорії «Дієта для схуднення» лікарі визнали метод «вагонаглядачів», заснований на підрахунку пунктів (кожному продукту присвоєно певну кількість «одиниць», які розраховані виходячи з калорійності, вмісту жиру і клітковини). Другого ж місця удостоївся «Середземноморський режим», який містить багато фруктів, овочів, зернових і оливкового масла в поєднанні з м’ясними і молочними продуктами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙПРОСТІША ДІЄТА

НАЗВАНА НАЙКРАЩА ДІЄТА ПРОТИ СТАРІННЯ

ДІЄТА ДЮКАНА