Біологи змогли підтвердити, що новий тип вірусу утворився в результаті еволюції.

Дослідження було опубліковано в журналі Current Biology. Спільно його провели вчені з Китаю та Австралії. Експерти вивчали коронавірус кажанів, який є близнюком SARS-CoV-2 (вірус, що викликає COVID-19). В ході ретельного вивчення та аналізу фахівці встановили, що в ньому є аналогічні фрагменти амінокислот.

Якщо говорити більш точно, то мова йде про унікальні для коронавірусу вставках S1 і S2. Саме вони зустрічають у всіх відомих науці SARS-CoV-2.

Автори дослідження вважають, що це свідчення того, що COVID-19 має природне походження, а не лабораторне, як заявляють деякі фахівці. Вірус просто таким чином еволюціонував.

Крім того, вчені відзначають, що до SARS-CoV-2 за своїм геном найбільш близько вірус RaTG13 (віруси мають 97,2 відсотків перетину РНК). Саме його знайшли у представників загону рукокрилих з провінції Юньнань (Китай).

– Робота проливає більше світла на еволюційне походження SARS-CoV-2. Ні RaTG13, ні RmYN02 не є прямими попередниками SARS-CoV – 2, тому що між цими вірусами все ще існує еволюційний розрив, – прокоментував відкриття керівник наукової групи Вайфен Ши, професор інституту біології патогенів при першому медичному університеті Шаньдуна.