За словами медиків, запахи, що виходять від тіла, можуть вказувати на багато хвороб, дозволяючи виявити їх на ранніх стадіях – для цього, наприклад, можна подихати в складені чашечкою долоні.

Тонзиліт. Якщо з рота пахне солодко, це може бути ознакою хвороби, зазначають лікарі. Відповідальними за такий запах іноді є бактерії. Іншими ознаками тонзиліту, крім запаху з рота, є утруднене ковтання, втома, біль голови.

Проблеми із печінкою. Якщо печінка хвора, вона перестає долати перетворення аміаку, і він потрапляє в кров. Організм, намагаючись його видихнути, надає подиху запаху аміаку. Інші ознаки – втома, втрата апетиту, зниження працездатності, незвичне почуття ситості.

Цистит. Якщо під час сечовипускання ви відчуваєте, що сеча пахне сильніше, ніж зазвичай, – ймовірно, насувається інфекція сечового міхура. Посилення запаху викликається бактеріями, які починають розкладатися в урині. Інші симптоми – печіння та хворобливе сечовипускання, різкі та часті позиви до сечовипускання.

Цукровий діабет. Якщо дихання починає різко пахнути рідиною для зняття лаку, ацетоном, це може бути ознакою цукрового діабету I типу. Запах виникає, коли організму доводиться виробляти енергію з жиру через нестачу інсуліну. Ацетон виробляється як побічний препарат. Поява запаху може означати високий ризик діабетичної коми. Інші попереджувальні ознаки діабету – посилення позивів до сечовипускання та водночас сильна спрага, втома, запаморочення.

Запалення шлунка. При відрижці пахне фруктами, що перебродили. Причина: запалення викликало дуже багато шлункової кислоти. Інші сигнали – відчуття тиску та розпирання у верхній частині живота, нудота.

Проблеми із нирками. Шкіра трохи пахне сечею? Тоді обов’язково потрібно перевірити нирки. Якщо вони пошкоджені, сечовина і креатинін більше не можуть виводитися з сечею в достатній кількості, і вивільняються разом з вологою і потім, тілом, що виділяються. Інші ознаки – спочатку збільшення, потім зменшення діурезу, високий кров’яний тиск, набряклість повік, свербіж шкіри, часта нудота.

Гіпотиреоз. Якщо ваш нічний одяг пахне оцтом, коли ви прокидаєтеся, можливо, у вас недостатньо активна щитовидна залоза. Дане порушення може виникати у жінок віком від 40 до 50 років, воно пов’язане із уповільненням обміну речовин – організм при цьому виводить зайві кислоти разом із потом. Інші симптоми – втома, чутливість до холоду, збільшення ваги, депресивний настрій, випадання волосся, запор, холодна, бліда, суха шкіра.