Вживання шпинату може дати захист від старечого недоумства. Експерти стверджують, що цей ефект забезпечується компонентами, яких дуже багато в зелених листових овочах.

Зовсім не даремно герой популярного мультсеріалу моряк Попай налягав на шпинат. Цей овоч не тільки збільшує м’язову силу, але й захищає від старечого недоумства. Люди, які мають підвищений рівень трьох ключових антиоксидантів у крові, рідше стикаються з деменцією, як показало дослідження. Двоє цих компонентів – лютеїн та зеаксантин – присутні у безлічі зелених листових овочів та в гороху.

Апельсини та папайя є ще одним потужним джерелом третього корисного компонента під назвою бета-криптоксантин. Вчені з американських Національних інститутів охорони здоров’я наголошують, що зміцнення когнітивного функціоналу людини є дуже значним викликом для всього суспільства, якщо врахувати розмах старечого недоумства. Антиоксиданти можуть забезпечувати захист мозку від окисного стресу, що провокує ушкодження клітин.

Однак потрібна додаткова кількість досліджень для того, щоб зрозуміти, чи ці оксиданти дійсно дають реальний захист мозку від деменції. У ході останнього часу дослідження його автори, щоправда, не оцінювали дієту добровольців. Але вже давно встановлено, що здорове харчування дає профілактику старечого недоумства за рахунок посилення кровопостачання мозку та серця. А це важливий фактор нашого здоров’я.