Вживання шпинату може дати захист від старечого недоумства. Експерти стверджують, що цей ефект забезпечується компонентами, яких дуже багато в зелених листових овочах.

Зовсім не даремно герой популярного мультсеріалу моряк Попай налягав на шпинат. Цей овоч не тільки збільшує м’язову силу, але й захищає від старечого недоумства. Люди, які мають підвищений рівень трьох ключових антиоксидантів у крові, рідше стикаються з деменцією, як показало дослідження. Двоє цих компонентів – лютеїн та зеаксантин – присутні у безлічі зелених листових овочів та в гороху.

Апельсини та папайя є ще одним потужним джерелом третього корисного компонента під назвою бета-криптоксантин. Вчені з американських Національних інститутів охорони здоров’я наголошують, що зміцнення когнітивного функціоналу людини є дуже значним викликом для всього суспільства, якщо врахувати розмах старечого недоумства. Антиоксиданти можуть забезпечувати захист мозку від окисного стресу, що провокує ушкодження клітин.

Читайте також:  Дієтолог перерахувала найнебезпечніші для серця алкогольні напої

Однак потрібна додаткова кількість досліджень для того, щоб зрозуміти, чи ці оксиданти дійсно дають реальний захист мозку від деменції. У ході останнього часу дослідження його автори, щоправда, не оцінювали дієту добровольців. Але вже давно встановлено, що здорове харчування дає профілактику старечого недоумства за рахунок посилення кровопостачання мозку та серця. А це важливий фактор нашого здоров’я.