Від куріння і стресу до неправильного харчування. Експерти розповіли, через які причини у нас рідшає і випадає волосся, і як це можна зупинити.

Мабуть, основною і найбільш поширеною причиною випадання волосся є вік. І якщо у вас немає машини часу десь поблизу, то зробити з цим нічого не можна. З віком волосяні фолікули починають дегенерувати, і вони бувають не такими здоровими, як колись. У чоловіків ця проблема посилюється за рахунок хімічної речовини під назвою дигідротестостерон, яке є побічним продуктом тестостерону. Воно приєднується до волосяних фолікулів і викликає їх смерть. Вікове зниження жіночих гормонів також сприяє проріджуванню волосся.

Другим найбільш частим фактором випадіння волосся є стрес. Існує навіть вираз – рвати на собі волосся від відчаю. Втім, це й не потрібно, адже в стані стресу волосся саме починає рясно випадати, оскільки порушується його природний цикл – фази росту, відпочинку і зміни. Однак якщо ви позбудетеся від факторів стресу, то здоров’я волосся може відновитися.

Куріння – ще один негативний чинник для зростання волосся. По-перше, через тютюновий дим в організм потрапляють токсини, які негативно впливають на фолікули. По-друге, у курців в організмі відзначаються проблеми з циркуляцією крові. В результаті, менша кількість крові надходить до шкіри голови, що також призводить до випадання волосся.

Обов’язково зверніть увагу на своє харчування, яке повинно бути повністю збалансованим. Якщо в раціоні не вистачає білка та вітамінів B, то волосся почне випадати більш активно. На щастя, відновлення цих компонентів призводить до зворотного результату.

Дефіцит заліза або анемія зустрічається все частіше, і нерідко саме це явище призводить до випадання волосся. Залізо потрібно нашому організму для зростання здорових кров’яних клітин, це також стосується і процесів росту волосся.

Швидка втрата ваги черещ екстремальну дієту є різновидом фізичної травми для нашого організму. А всякого роду травми наше тіло сприймає як стреси, що призводить до випадання волосся.

Деякі ліки сприяють зникненню густого волосяного покриву. Найбільш очевидним прикладом є ліки для хіміотерапії. Однак антикоагулянти, які приймають для лікування підвищеного артеріального тиску, теж негативно впливають на волосся.

Ми закінчимо наш список дуже поширеним серед жінок розладом під назвою синдром полікістозу яєчників. В Україні від нього страждає до 20% представниць прекрасної статі. Розлад впливає не тільки на функціонал яєчників, але і є наслідком дисбалансу гормонів. А через цей дисбаланс волосся випадає значно частіше.