Медики з США розповіли, в яких випадках біль у грудях є серцевим нападом, а коли вказує на панічні атаки. За словами фахівців, щоб виключити ризик для життя, необхідне звернення до фахівців.

Кожну хвилину у кого-то в світі трапляється серцевий напад. Панічні атаки щорічно вражають 2,7% населення. Частина проблеми полягає в тому, що багато ознак нападу тривожності в точності збігаються з симптомами інфаркту міокарда. За даними Американської кардіологічної асоціації, останній слід розрізняти з подій: біль у грудях, нудота, які з’являються і зникають протягом декількох годин, тижнів або місяців. У цьому ж списку, дискомфорт, що з’явився у верхній частині тіла, плутане дихання, підвищене потовиділення, біль у щелепі (частіше зустрічається у жінок).

Читайте також:  Деменція: риси особистості, які можуть бути провісниками зниження когнітивних функцій

Панічні атаки більше схожі на «удари блискавки», які тривають від 10 до 30 хвилин. Несподівано людину охоплюють дуже сильні симптоми – порушення дихання, відчуття стиснення горла, прискорене серцебиття, різке потовиділення, відчуття неминучої небезпеки або загибелі. За словами фахівців, адреналін в організмі викликає велику різноманітність симптомів.

Варто також враховувати, що ризик інфаркту міокарда зростає, коли людина досягає середнього віку. У здорових людей у віці 20 років дуже рідко виникають проблеми з серцево-судинною системою або кровоносними судинами. Що стосується панічних атак, то ймовірність їх діагностування зростає при раніше наявних випадках.

“Якщо ви відчуваєте біль у грудях і не знаєте чому, перевірте себе відразу, не варто зволікати зі зверненням до лікаря. Навіть якщо діагностування не покаже нічого серйозного, це дозволить виключити ризик для життя», – зазначили медики.

Читайте також:  Медики називають пітливість однією з незвичайних ознак серцевого нападу