Цієї весни епідемія перекреслила всі плани – через небезпеку поширення коронавірусу безліч людей змушені працювати з дому. Що робити, щоб зберегти здоров’я, якщо ви змушені перебувати вдома? Пояснює лікар.

Ізоляція: новий виклик

Чимало офісів перейшли на дистанційний формат роботи, закриті школи та дитячі садки — раптово в ув’язненні опинилися і діти. Батькам, не дивлячись ні на що, потрібно зберігати ефективність і проявляти чудеса самодисципліни в далеко не робочій обстановці. Ситуація загрожує серйозним стресом і може позначитися на здоров’ї, причому не тільки психологічному. У ваших силах зберегти його: ось кілька способів зміцнення імунітету в період роботи з дому.

Рухайтеся протягом дня

Не варто проводити весь день, сидячи за комп’ютером — вставати і розминатися необхідно не рідше кожної півгодини. Згідно з підготовленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендаціями з профілактики неінфекційних захворювань і боротьби з ними, для підтримки здоров’я людині необхідно 150 хвилин помірної активності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності. Це не обов’язково повинні бути активні заняття спортом: робочий день можна розбавляти розминкою, ходьбою або гімнастикою. Прості фізичні вправи легко можна знайти в інтернеті або спеціальних додатках.

Читайте також:  Чотири хронічні симптоми раку, які не можна ігнорувати

ВООЗ рекомендує по можливості організувати робоче місце вдома так, щоб працювати за ним стоячи, наприклад, підклавши під комп’ютер стопку коробок або книг.

Подбайте про мікроклімат в своїй квартирі

Не варто довго перебувати в закритому приміщенні без свіжого повітря — це загрожує швидкою втомою і головним болем. Частіше провітрюйте квартиру, щоб наситити повітря киснем і провести профілактику вірусних інфекцій. У такому приміщенні працюється і дихається легше, і до кінця дня ви не будете почувати себе як вичавлений лимон. Також по можливості зволожуйте повітря – це можна зробити за допомогою побутових зволожувачів або ж просто поставивши на батарею металеву ємність з водою.

Їжте квасолю і рибу

Ізоляція, тіснота, необхідність продовжувати працювати і одночасно відповідати на питання дітей — в таких умовах мало не єдиним способом впоратися зі стресом стає їжа. На відміну від офісу, де провізію дістати складніше, холодильник в квартирі знаходиться всього в декількох кроках і часто стає єдиною віддушиною. І навряд чи в такій нервовій ситуації вам захочеться поглинати курячу грудку з овочами на пару. Не дивно – рівень кортизолу зростає, і відразу хочеться чогось солоненького, жирного або солодкого. Або навіть келих вина в середині робочого дня! У той час як вибір курячої або індичої грудки, наприклад, з морквою і шпинатом як гарнір був би оптимальним. Білки необхідні для побудови клітин імунної системи, а бета-каратин — для її зміцнення за рахунок прискорення вироблення лімфоцитів. Також для нормального функціонування всіх факторів імунітету в щоденний раціон потрібно включати селен і цинк, які містяться в морепродуктах, яловичині і бобових культурах. Так що не варто звинувачувати себе за бажання заїдати (або запивати) стрес. Краще вибрати правильні продукти і перестати турбуватися.

Читайте також:  Це найкорисніший спосіб приготування картоплі

Шукайте у всьому позитив

Багато хто закликає не панікувати через карантину, а пошукати в цій ситуації плюси і точки зростання. Адже якщо подивитися на самоізоляцію під іншим кутом, то можна знайти в ній і позитивні сторони. Наприклад, цінувати те, що нарешті вдасться довше побути з сім’єю (так-так, не про таке єднання всі ми мріяли, знаємо) або використовувати звільнилися годинник на те, щоб переробити домашні справи, до яких ніяк не доходили руки.

Не забувайте цілуватися з чоловіком і дітьми — як не дивно, обмін своїми бактеріями з один одним підсилює місцевий імунітет.
До речі, в скарбничку позитивних емоцій можна додати і секс — але тільки з партнером по самоізоляції. Заняття сексом підвищують рівень гормонів радості, а можливостей згадати про таку приємну активність стане явно більше.

Читайте також:  Як по зовнішньому вигляду язика зрозуміти, що вам не вистачає вітамінів

Карта поширення коронавірусу COVID-19 у світі: