Дотримання здорової дієти може знизити ризик інсульту, але що така дієта, є широко обговорюваною темою. Довгий час залишалося незрозумілим, як яйця впливають на наше здоров’я. Однак нове дослідження передбачає, що помірне споживання яєць може запобігти закупорці артерій, що призводить до інсульту.

Яйця історично критикувалися на тій підставі, що вони безпосередньо сприяють накопиченню шкідливого холестерину в крові. Але в деяких дослідженнях було виявлено, що регулярне вживання яєць значно знижує ризик серцевих захворювань та інсульту порівняно з нечастим вживанням яєць. Нові дослідження підтверджують ці висновки.

«Результати дають потенційне пояснення того, як вживання помірної кількості яєць може допомогти захистити від серцевих захворювань», — каже лікар кардіолог Олег Варфоломєєв.

На цей раз дослідники зосередилися на прямому впливі яєць на маркери серцево-судинного здоров’я.

Команда змогла зробити це за допомогою методу, який зветься спрямованим ядерним магнітним резонансом, що вимірював метаболіти у зразках плазми, взятих у 4778 учасників.

Результати показали, що люди, які їли помірну кількість яєць, мали вищий рівень білка у крові; аполіпопротеїн, який використовується як будівельний блок для ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ).

У цих людей у ​​крові було більше великих молекул ЛПВЩ, які допомагають виводити холестерин із кровоносних судин і тим самим захищають від закупорок, які можуть призвести до серцевих нападів та інсульту.

“Крім того, що яйця є джерелом дієтичного холестерину, вони містять безліч корисних поживних речовин, таких як лютеїн та зеаксантин, які захищають очі. Фактично, яйця вважаються одним з небагатьох “повноцінних” джерел білка, оскільки вони містять усі дев’ять незамінних амінокислот”, – сказав кардіолог.