Українці, які прожили 100 і більше років поділилися своїми секретами довголіття. Вони радять більше обніматися, не тримати ні на кого зла і помірно харчуватися.

Довгожителі поділилися своїми рецептами з виданням “Експрес“. Прості, на перший погляд, поради допоможуть прожити довге і насичене життя.

Ангеліна Козій з Івано-Франківщини, якій виповнився 101 рік, радить доглядати за собою і не забувати про маленьких радощах.

“Одягніть щось красиве, вийдіть на вулицю, з сусідами поговоримо або в церкву сходіть, пісню заспівайте – і вже буде радісно, будете світитися, як сонечко”, – поділилася вона.

Ангеліна Козій

Експрес

Жінка також розповіла, що любить співати українські, польські та німецькі пісні і ділитися з досвідом з рідними.

“Все, що за життя дізналися, треба повторювати, дітям і онукам розповідати. Так розум і язик не дерев’яніють. А після кожної пісні або вірші обіймаю своїх рідних, цілую – і сили в мені ростуть!” – додала вона.

100-річний Максим Дудченко з Полтави вважає, що прожити так довго йому допоміг позитив.

“Я – оптиміст. Намагаюся якомога менше піддаватися стресам – вони забирають здоров’я”, – підкреслив він.

Максим Дудченко

Експрес

Антоніна Короновська з Вінниці, якій виповнилося 100 років, порадила стежити за своїм харчуванням. Сама вона харчується скромно.

“Їсть супи, каші, салати, заправлені олією, чорний хліб. М’ясо вживає рідко. Харчується три рази в день, і найважливіше – не переїдати. Ще у нашої бабусі багато різних трав’яних чаїв, настоянок. Адже вона тільки народними засобами лікується, таблеток не визнає”, – розповіла родичка довгожительки.

Антоніна Короновська

Експрес

100-річна Параска Сторожук з Вінницької області дала раду не сидіти склавши руки. Вона з чоловіком завела господарство.

“Днем поралися по господарству, а майже щоночі я бралася за вишивання. Звикла постійно щось робити. Тепер дітей і онуків учу, щоб не були ледачими, більше рухалися і працювали”, – додала Сторожук.

Параска Сторожук

Експрес