Про те, що смажене шкідливо, ми знаємо не з чуток. Американська асоціація лікарів-кардіологів настійно рекомендує всім викинути сковорідку. За заявою лікарів, це стане найкращою інвестицією в здоров’я. Чому ж так шкідливо вживати смажену їжу?

Рідко хто обходиться без смаженої їжі. Ранкова яєчня, смажена картопля, соковитий стейк і смажена риба – смакота, від якої складно відмовитися. На жаль, смакові рецептори влаштовані так, що їм часто подобається все найшкідливіше, і смажене тут не є винятком. Однак захоплення смаженою їжею незмінно призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Велика кількість жирів

Як правило, смажену їжу ми готуємо на недорогій соняшниковій рафінованій олії. Таке масло (на відміну від оливкової олії першого віджиму) не несе в собі ніякої користі, а ось шкоди від нього багато. В першу чергу соняшникова олія сильно додає калорій їжі. Так, якщо калорійність сирої картоплі (100 г) складає близько 70 ккал, то в 100 грамах смаженої картоплі міститься цілих 250 ккал! Так ви істотно збільшуєте калорійність м’яса, риби і овочів, яких піддаєте смаженю.

Читайте також:  Як читати етикетки на продуктах харчування?
Відсутність вітамінів

Крім великої кількості жирів, в смаженій їжі є ще один вагомий недолік – вона практично позбавлена ​​вітамінів. При високій термічній обробці руйнуються вітаміни А, С, Е, які є основними антиоксидантами. Відзначимо, що при варінні або тушкуванню ці вітаміни також руйнуються, але не так інтенсивно, як при смаженні.

Таким чином, смажена їжа втрачає свою біологічну цінність. Ви просто вживаєте смачну їжу, але позбавляєте свій організм корисних речовин.

Навантаження на серце

Безліч серцево-судинних недуг можна було уникнути, якби ми відмовилися від смаженої їжі. При надмірному вживанні смаженої їжі істотно підвищується рівень ліпідів і холестерину в крові, що призводить до розвитку серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Топ идеи для декорирования куличей в 2024 году

Cмажена їжа

Небезпечні канцерогени

Канцерогени – речовини, що сприяють розвитку ракових захворювань. Згідно з медичними спостереженнями, частіше за інших хворіють на різні види раку китайські кухарі, які спеціалізуються на смаженні. Вони по кілька годин на день вдихають канцерогени, що випаровуються при арці продуктів, що збільшує ймовірність появи злоякісних пухлин.

При смаженні продуктів, що містять вуглеводи (наприклад, картоплі), утворюються акриламіду, що мають канцерогенні властивості, а також такими, що порушують роботу нервової системи.

Який вихід?

Найправильніший (і в той же час радикальний) спосіб – відмовитися від смажених продуктів, а сковорідку діставати тільки на свята. Замініть смажені страви тушкованими, вареними або запеченими в фользі. Вони не менш смачні, і в той же час корисні. У них зберігаються корисні речовини, які руйнуються при смаженні.

Читайте також:  Синий чай Анчан: рецепты Юго-Восточной Азии

Відзначимо, що відмова від смаженої їжі – це справа звички. Перші 2-3 тижні, природно, буде дуже складно, але потім ви відвикнете від смаженого, і здорова їжа вам знову буде здаватися дуже смачною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

КОРИСНА ЇЖА ДЛЯ МОЗКУ