В рамках спільного дослідження, проведеного вченими Римського університету Ла Сапієнца і Каліфорнійської школи медицини в Сан-Дієго, були вивчені умови існування довгожителів з числа сільських жителів в Італії. В результаті фахівці виявили деякі психологічні особливості, які, на їх думку, можуть бути одним із факторів довголіття.

Резюмуючи отримані дані, автори проекту констатували, що італійських довгожителів з сільської місцевості відрізняє позитивне ставлення до життя і любов до рідних місць, працелюбність, а також міцні зв’язки з членами сім’ї. Вчені розповіли, що спостережувані ними довгожителі у віці від 90 років і старше мали більш міцне психічне здоров’я, ніж їх молодші родичі (до 75 років).

Читайте також:  Шість простих дій, які збережуть ваше здоров'я після 30 років

«Вони демонстрували оптимізм, впевненість в собі, стресостійкість і хороші навички прийняття рішень. Крім того, вони були вірними своїм переконанням, успішно долали життєві труднощі і не турбувалися про те, що думали про них оточуючі», – повідомили дослідники про властивих довгожителям психологічних рисах.

Об’єктом спостережень в цей раз стали 29 осіб, найстарішим з яких було близько 100 років. Також вчені спілкувалися з їхніми родичами (51 особа). Регіон проживання добровольців – кілька сіл в Чіленто (південь Італії).

Дослідники звертали увагу на нюанси психічного і фізичного здоров’я досліджуваних. Крім того, учасники проходили спеціальне анкетування, що стосувалося особистого життя людей, їх релігійних і етичних переконань. До речі, всі довгожителі відрізнялися шанобливим ставленням до питань віри.

Читайте також:  На що ви захворіли, якщо у вас холодні руки