Професор медичного факультету Тель-Авівського університету Малка Коен-Армонія розповіла, що закінчені випробування на мишах молекули PJ34 – вона показала вражаючу ефективність при знищенні клітин раку підшлункової залози.

Дослідження було опубліковано в журналі Oncotarget.

“Ми підсадили хворі клітини під шкіру лабораторних мишей, потім ми впровадили в цих мишей нашу молекулу. Деяким з них ми робили крапельницю 14 днів поспіль. Потім на місяць припинили терапію, а потім перевірили, що сталося. Результати гістології показали, що ракові клітини зникли на 90%”, – розповіла професор В інтерв’ю агентству РИА Новости.

При цьому, унікальність впливу цієї молекули полягає в тому, що вона не чіпає здорові клітини, прицільно знищуючи ракові. Це важливо при раку підшлункової залози, так як пухлина складається з ракових і звичайних клітин – останні допомагають їй розвиватися.

“Що відбувається в ракових клітинах? Ця маленька молекула PJ34 змушує їх запускати механізм самознищення. І це відбувається тільки зі злоякісною клітиною. Якщо клітина здорова, ця молекула не завдає їй ніякої шкоди. Тобто ми знайшли механізм, який працює по-різному в ракової і здорової клітини. І знайшли ми за допомогою цієї маленької молекули, ми не знали, що це існує”, – пояснила Коен-Армон.

Наступний етап випробувань – на свинях і собаках. У разі, якщо молекула і на них продемонструє ефективність, тестування на людях можна чекати через три роки.