Чим раніше впізнаємо хворобу, тим простіше буде впоратися з цим завданням!

Лікарі попереджають: 10-15% дорослих людей зіткнуться в своєму житті з таким неприємним захворюванням, як камені в нирках. Ризик зростає, якщо ви у віці від 40 до 60 років. Більш того, якщо ви вже стикалися з нирковим каменем, то ймовірність утворення нового зростає на 50%. Ось ранні ознаки цього захворювання, які важливо знати.

Раптовий і сильний біль

Дуже сильний біль, локалізований в животі або з одного боку спини — це найголовніша ознака каменів в нирках. Його інтенсивність і силу часто порівнюють з родовими переймами, а полегшення не приносить ні зміна положення тіла, ні час. У міру просування каменю локалізація болю може змінюватися, спускаючись все нижче.

Кров в сечі

Сліди крові в сечі в будь-якому випадку насторожуюча ознака, яка попереджає про те, що в організмі щось йде не так. Якщо ви помітили щось подібне, обов’язково зверніться до лікаря, причому краще — негайно. І пам’ятайте, що камені в нирках — одна з найпоширеніших причин появи крові в сечі.

Нудота, блювота і блідість

Відчуття нудоти і навіть блювота, до того ж супроводжуються потовиділенням і блідістю також можуть бути ознакою каменів у нирках. Справа в тому, що камінь може перешкодити нормальній роботі нирки і небезпечні речовини залишаться в організмі, викликавши розвиток інфекції та симптоми, схожі на симптоми отруєння.

Як запобігти розвитку каменів у нирках

Однією з основних причин утворення каменів у нирках є нестача води в організмі. Вода допомагає розбавляти концентрацію тих речовин в сечі, які згодом тверднуть і перетворюються в камені. Тому важливо стежити за дотриманням балансу вологи і досить пити, особливо в жарку пору року.

Ще один важливий фактор, який обов’язково потрібно контролювати – кількість солі. Раціон з високим вмістом натрію збільшує вміст кальцію в сечі, який, з’єднавшись з оксалатом або фосфором, і створює камені в нирках.

Нарешті, надлишок тваринного білка також підвищує ризик утворення каменів у нирках, так як збільшує кількість сечової кислоти в організмі, яка також може утворити ниркові камені.