Медики з Німеччини розповіли, які жінки схильні до ризику появи циститу найбільше. Зокрема, це стосується представниць прекрасної статі, які ведуть активне статеве життя.

За оцінками, кожна друга жінка хоча б раз у житті страждає циститом, а інша половина, відповідно, частіше. У 20-30% пацієнтів навіть протягом року відбувається рецидив інфекції. Варто враховувати й те, що регулярний прийом антибіотиків призводить до резистентності, точніше, препарат з часом стає все більш неефективним проти такого захворювання, і кожен раз мікрофлора кишечника вимагає більше місяців для регенерації, тому слід робити все можливе, щоб хвороба не з’явилася знову, попереджають медики.

Особливо це стосується сексуально активних представниць прекрасної статі, так як сечовипускальний канал близький до піхви, постійно піддається механічному впливу під час статевого акту. У групу ризику входять жінки, які приймають гормональні контрацептиви, так як є зв’язок зі слизовою оболонкою сечового міхура, яка стає сухішою, що полегшує заселення бактеріями. І, нарешті, дами в або після менопаузи повинні бути обережні, так як захисне ущільнення шкіри сечівника у зв’язку з віком може регресувати.

Експерти дали поради по профілактиці циститу, серед яких дотримання особистої гігієни, в тому випадку, якщо сечовий міхур схильний до запальних процесів, рекомендується пити достатню кількість води. У цьому ж списку здоровий спосіб життя, який перш за все полягає у відмові від згубних звичок.