Томати можуть серйозно нашкодити здоров’ю, хоч в них і міститься безліч вітамінів і мінералів. Про це розповів американський кардіолог Стівен Гандрі.

Мова йде про лектини — різновиди білків, які рослини виробляють для свого захисту від шкідників. Коли вони потрапляють в організм, запускається специфічний механізм, який призводить до запальних процесів і різних захворювань, зазначив лікар.

Ця різновид білка знищує не тільки шкідливі бактерії, але і здорові клітини. Помідори можуть викликати синдром хронічної втоми, привести до облисіння, висипу на шкірі, а також зробити негативний вплив на мозкову діяльність.

Особливо важливо звертати увагу на наявність в їжі лектинів, якщо у вас є артрит, діабет, хвороби серця, захворювання щитовидної залози, цистит, зайва вага.

Відомо, що в помідорах міститься лікопен, який зменшує ризик виникнення злоякісних пухлин. Гандрі не заперечує цей факт, однак вважає, що ризик для здоров’я в даному випадку занадто великий.

Також не треба плутати лектин з лептином, гормоном, що регулює обмін речовин, або з лецитином, типом жиру, який міститься в яйцях, соняшнику або сої.

Лікар вважає томати небезпечними і радить повністю відмовитися від їх вживання.

У деяких дослідженнях говориться, що близько 20% всіх випадків ревматоїдного артриту викликані лектинами сімейства пасльонових. Найвідоміші представники: помідори, картопля, баклажани і солодкий перець.