Картопля впливає на ймовірність появи гіпертонії, і ви можете знизити ризик розвитку небезпечного судинного порушення, якщо почнете вживати її менше. Про це розповіла відомий у Великобританії лікар-дієтолог Сара Брюер.

Ризик проблем артеріального тиску, пов’язаних з його підвищенням, можна скоротити шляхом внесення деяких змін в раціон або спосіб життя, констатує британський фахівець. Підвищений тиск, характерний для гіпертонії, створює додаткове навантаження на кровоносні судини і життєво важливі органи, що збільшує ймовірність виникнення деяких смертельних ускладнень, включаючи інсульти і серцеві напади.

Лікарі попереджають: гіпертонію часто називають “тихим вбивцею – її явні симптоми проявляються в тому випадку, якщо кров’яний тиск стає відчутно високим. Найбільш поширеними є биття в грудях, знаходження крові в сечі, сильні головні болі.

В інтерв’ю Express Health медичний директор Healthspan доктор Сара Брюер нагадала, що неправильне харчування робить істотний вплив на розвиток гіпертонії

“Було виявлено, що шанси на смертельну гіпертонію підвищуються, якщо людина регулярно їсти картоплю”, – сказала лікарка, пославшись на дослідження медиків з Brigham and Women’s Hospital в Бостоні.

Брюер назвала небезпечну для кровоносних судин кількість картоплі.

“Вживання чотирьох і більше порцій картоплі на тиждень приблизно на 11 відсотків збільшує ризик розвитку гіпертонії в порівнянні з кількістю менше однієї порції на місяць. Йдеться про будь-які страви з картоплі: вареної, смаженої, фрі, пюре”, – уточнила дієтологиня.

Лікарка рекомендує частіше замінювати картоплю в меню іншими овочами. На думку дієтологині, одна з кращих замін – це буряк: він містить нітрати, що допомагають розширювати кровоносні судини і знижувати кров’яний тиск. Буряк слід варити цілком в шкірці, щоб не втратити його цілющі властивості.