Традиційно прийнято вважати, що картопля не дуже корисна для здоров’я з цілого ряду причин. Але експерти в області здорового харчування переконані, що у цього популярного в Україні овочу незаслужено погана репутація.

Почнемо з того, що при регулярному вживанні картоплі ви отримуєте достатню кількість води та іонів. Це пов’язано з тим, що картопля багата калієм, якого особливо багато в картопляній шкірці. У ній також велика кількість вітаміну C. Зазвичай у 100 г картоплі міститься близько 17 мг цього вітаміну. У картоплі міститься вітаміни А, В і Р. З вигляду одна картоплина може здатися великою, але вона майже на 80% складається з води. Тому не варто вірити в те, що людина поправляється на картоплі – це омана. Звичайно, якщо в цю страву ви кладете велику кількість вершкового масла, то отримуєте неабияку дозу калорій. Крім того, все залежить і від способу приготування. В картоплі фрі багато калорій і холестерину.

Оскільки картопля містить переважно вуглеводи, вони легко перетравлюються і прискорюють процеси травлення. Ось що робить картоплю ідеальним продуктом для дітей або людей, які не можуть перетравлювати важку їжу, але потребують енергії. Головне не переборщувати у вживання картоплі, так як це може з часом спровокувати підвищену кислотність. В картоплі також значна кількість волокон, що стимулюють рухи кишечника.

Вітамін C, який міститься в картоплі запобігає рахіту, він використовується в лікуванні ревматизму, оскільки картопля багата кальцієм і магнієм. Картопля знижує запальні процеси, як всередині, так і зовні, а деякі її різновиди (особливо червона картопля) містять високу кількість антиоксидантів флавоноїдів, які запобігають раку. Нарешті, картопля корисна для роботи мозку і навіть для зниження артеріального тиску.