З приходом літа мурахи в будинку можуть стати великою проблемою. Слід негайно припинити навалу маленької армії! Почитайте, як зробити це підручними нехімічними засобами.

З 12 тисяч видів мурах, які живуть на Землі, тільки маленька жменька може втручатися в наші домівки в пошуках поживи. Для людей з інсектофобією (боязню комах) це може стати справжнім випробуванням, але не варто забувати, що мурахи – дуже корисні створіння. Вони поїдають личинок бліх, павуків, постільних клопів, мух і молі. Тому повністю знищувати мурах ніяк не можна, але потрібно контролювати їх, не дозволяючи підбиратися до продуктів, які зберігаються у нас вдома. Краще стримувати мурах ефективними природними методами без використання хімії (див. Небезпечна побутова хімія).

Слідкуйте за появою мурахів-розвідників

Поодинокі мурахи у вас на кухні – попередження. Мурашки-розвідники перевіряють вашу кухню на придатність для вторгнення. Їх робота – повернутися в гніздо і повідомити іншим мурашкам, що ваша кухня – потенційна мета для вторгнення. На кухні потрібно терміново навести порядок і чистоту Сховайте і упакуйте всі доступні продукти, видаліть всі джерела липких, солодких, жирних і тваринних продуктів. У першу чергу потрібно робити наступне:

 • Не залишайте на кухні брудний посуд. Мийте і прибирайте посуд відразу, протріть всі поверхні на кухні ганчіркою, змоченою в оцті (він володіє неприємним для мурашок запахом). Приберіть всі джерела сміття і щільно закривайте відро для сміття.
 • Підмітайте і пилососьте підлогу на кухні щоденно.
 • Сполосніть баночки, контейнери або пляшки, на яких є якісь липкі залишки. Банку з медом можна поставити в миску, наповнену водою.
 • Кожен шматочок їжі сховайте в важкодоступне для мурашок місце, наприклад, у добре закритий контейнер або міцно зав’язаний пакет. Робіть всі ці нещадні процедури протягом 3-7 днів. Якщо мурахи не знайдуть, чим поживитися, вони підуть куди-небудь в інше місце. Мурахи приходять слідами «доріжках» залишених мурахами-розвідниками, які знайшли їжу.
 • Приберіть ароматні засоби: чистячі порошки, дезодоранти і креми, які можуть залучити первинну увагу мурах.
Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

Домашні мурахи

Перекрийте всі можливі входи

Разом з генеральним прибиранням, постарайтеся знайти можливі місця, де мурашки могли потрапити до вас у будинок. Простежте за мурахами-розвідниками, подивіться, як вони увійшли і вийшли. В основному це стосується стиків підлоги, стелі, стін, зазорів навколо труб, вентиляційних отворів. Закупорьте всі щілини силіконом, шпаклівкою або штукатуркою. Потрібно шукати мурашині «доріжки» і спробувати зрозуміти, звідки вони йдуть. Тимчасово допоможе замазати хід технічний вазелін, поки ви не перекриєте входи і виходи більш дієвими засобами.

Мильна вода

Мильна вода вбиває мурах і руйнує сліди «доріжки», залишені мурахами-розвідниками. Потрібно додати чайну ложку рідкого миючого засобу для посуду в розпилювач і наповнити її водою. Можна додати в пульверизатор з мильною водою трохи ефірної олії м’яти – це підсилить ефект. Коли побачите мурах – нещадно забрызгайте їх хід.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Позбутися від мурашок без хімії

Встановіть захисні бар’єри

Існують бар’єри, які ви можете розмістити для відлякування мурах. Більшу частину природних бар’єрів можна знайти у себе на кухні серед звичних предметів, тільки їх потрібно використовувати по-іншому. Ширина бар’єру не перевищує 6-7 мм, але в довжину бар’єр повинен бути безперервним. Бар’єри не допоможуть позбутися від мурашок, які вже забралися до вас в будинок, але запобігають потраплянню всередину нових комах. Бар’єри потрібно розсипати або розбризкати перед потенційними входами, дверима і вікнами, і робляться з:

 • куркуми
 • кориці
 • ефірних олій з цитрусових
 • чорного або червоного перцю
 • вазеліну (для дверей і вікон)
 • дитячої присипки, яка містить тальк
 • порошкового миючого засобу
Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси
Відлякуючі запахи

Мурахи не люблять деякі аромати, наприклад, м’яти і камфори. Розмістіть біля можливих входів мурах гілочки м’яти, квіти лаванди або ефірну олію лаванди, камфору, масло або квіти гвоздики, лаврове листя.

Приманки для мурашок

Хімічні приманки для мурашок можна купити, але ми пропонуємо зробити їх самостійно, з борної кислоти. Купіть порошок борної кислоти, налийте столову ложку цукрового сиропу в блюдце, розсипте кислоту навколо сиропу, так щоб мурашки змогли дістатися до пастки. Борна кислота – отрута для мурах, коли вони вступають в борну кислоту і потім очищають лапки, вони ковтають її. Пам’ятайте, що борна кислота небезпечна для дітей і домашніх тварин.

Їжа проти мурах

Існує декілька способів позбутися від мурашок завдяки їх нездатності перетравлювати їжу. Помістіть приманку в місцях, де мурашки з’являються найчастіше. Використовуйте крохмаль. Просто покладіть його поруч з приманкою: потрапляючи в шлунок мурашки, він розширить його, і комаха помре.

Мурахи особливо сприйнятливі до кофеїну. Розмістіть кавову гущу в місцях скупчення мурашок, вони віднесуть її до себе додому і з’їдять, що теж виявиться смертельними ласощами.