Наукові фахівці з Нової Зеландії з’ясували, які продукти потрібно вживати в їжу, щоб не страждати від нападів поганого настрою.

Вживання овочів і фруктів у сирому вигляді ефективно допомагає знижувати інтенсивність депресивних станів у людей і сприяє позитивному настрою, про це повідомляє Independent.

Дослідниками був проведений експеримент, в якому взяли участь понад 400 осіб віком від 18 до 25 років. Медики обстежили стан їх психічного та фізичного здоров’я, паралельно вивчалися уподобання людей в харчуванні, а також їх соціальний статус і рівень фізичної активності.

«За результатами експерименту виявилося, що споживачі продуктів в природному сирому вигляді були більш психічно благополучні, ніж ті, хто віддає перевагу таким же, але вареним продуктам», – інформує Independent.

Читайте також:  Ранні симптоми деменції: перші труднощі виявляються при кип'ятінні чайника

Спираючись на отримані під час експерименту дані, фахівці склали списки фруктів і овочів, які вживалися людьми, що мали з точки зору психіатрії найвищий рівень психічного благополуччя. Кращими продуктами були визнані морква, банани, яблука, грейпфрути, салат, цитрусові, свіжі ягоди, огірки, ківі, листова зелень темного кольору, селера, капуста, помідори, гриби і червоний лук.

Примітно, що вчені відзначили: у них немає чіткого пояснення встановленого зв’язку між споживанням певних продуктів і здоров’ям психіки. За висунутою ними версією це може бути пов’язано з великою кількістю мікроелементів в овочах і фруктах, які позитивно діють на нервову систему та легше засвоюються організмом в сирому вигляді.

Читайте також:  Високий холестерин: симптом, який помилково списують на вік

Джерело: МедікФорум