Традиційно раптова втрата ваги сприймається, як дуже тривожний симптом. Але не варто відразу вважати, що вона неодмінно пов’язана з пухлинами.

Почнемо з того, що втрата ваги може пояснюватися зникненням м’язової маси із-за травм, старіння, остеоартриту, остеопорозу, пошкоджень нервів або неврологічних хвороб. Гіпертиреоз або гіперактивна щитовидна залоза призводить до швидкого спалювання калорій навіть при хорошому апетиті. Іноді втрата ваги викликає ревматоїдний артрит-аутоімунну хворобу, при якій імунна система помилково атакує суглоби. Виникає хронічне запалення, яке збільшує швидкість метаболізму. Досить частою причиною незрозумілої втрати ваги є діабет першого типу, при якому імунітет людини атакує клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін.

Депресія може супроводжуватися раптовою втратою ваги, оскільки вона впливає на ті ж зони мозку, що відповідають і за апетит. Несподівана втрата ваги часто є симптомом запальних захворювань кишечника, які негативно впливають на травний тракт. Двома найбільш поширеними їх різновидами є виразковий коліт і хвороба Крона. Схуднення може бути викликано хронічною обструктивною хворобою легенів, що виявляється емфіземою і бронхітом. При емфіземі повільно пошкоджуються альвеоли в легенях, через що дихання утруднюється. На пізніх стадіях ХОЗЛ викликає втрату ваги.

Тяжка серцева хвороба ендокардит викликає запалення оболонки серця або ендокарда. У більшості жертв ендокардиту спостерігається жар і знижений апетит. Ще однією причиною швидкого схуднення є туберкульоз. Хвороба Едісона розвивається в той момент, коли імунна система атакує наднирники. У свою чергу, ці залози не можуть виробляти достатньої кількості гормонів на зразок кортизолу і альдостерону. Кортизол регулює багато функцій, включаючи метаболізму і апетит. Низький рівень кортизолу призводить до зниження апетиту і зменшення ваги. Ну і замикають наш список злоякісні пухлини.

Джерело: МедікФорум