ГоловнаНовини Здоров'яКава, висівки та інші продукти для захисту кишечника від раку

Кава, висівки та інші продукти для захисту кишечника від раку

Фахівці розповіли про прості рекомендації, які допоможуть захиститися від раку кишечника – більше третини випадків його розвитку пов’язані з харчуванням.

Кава

Вчені з Австралії прийшли до висновку, що близько 35% випадків розвитку раку кишечника пов’язані з двома факторами-неправильним харчуванням і курінням. Результати дослідження опубліковані на сайті Medicalxpress. Фахівці прийшли до висновку, що коригування раціону, відмова від куріння, а також дотримання декількох простих правил, які допоможуть істотно знизити ризик раку кишечника.

Було зроблено і ще одне цікаве відкриття – кава допомагає не тільки знизити ризик розвитку онкології, але і покращує прогноз для тих, хто вже хворий. Як помітили вчені, у пацієнтів, які випивають дві чашки кави в день, тривалість життя після встановлення діагнозу була вище, ніж у тих, хто не п’є цей напій. З чим саме це пов’язано, ще належить з’ясувати. Можливо, справа в тому, що цей напій дуже багатий антиоксидантами.

Читайте також:  Вчені з США розповіли про шкідливий вплив пестицидів на організм

Щоб знизити ризик розвитку пухлини в кишечнику, в день потрібно вживати не менше 30 грамів клітковини. Добре підходять для цього висівки. Їх можна їсти просто так, запиваючи водою, або ж додавати в каші, смузі і кисломолочні напої.

Для профілактики раку кишечника потрібно щодня вживати кисломолочні продукти і отримувати поліненасичені жирні кислоти, які містяться в жирній рибі, авокадо, оливковій олії.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News