Фахівці розповіли про прості рекомендації, які допоможуть захиститися від раку кишечника – більше третини випадків його розвитку пов’язані з харчуванням.

Вчені з Австралії прийшли до висновку, що близько 35% випадків розвитку раку кишечника пов’язані з двома факторами-неправильним харчуванням і курінням. Результати дослідження опубліковані на сайті Medicalxpress. Фахівці прийшли до висновку, що коригування раціону, відмова від куріння, а також дотримання декількох простих правил, які допоможуть істотно знизити ризик раку кишечника.

Було зроблено і ще одне цікаве відкриття – кава допомагає не тільки знизити ризик розвитку онкології, але і покращує прогноз для тих, хто вже хворий. Як помітили вчені, у пацієнтів, які випивають дві чашки кави в день, тривалість життя після встановлення діагнозу була вище, ніж у тих, хто не п’є цей напій. З чим саме це пов’язано, ще належить з’ясувати. Можливо, справа в тому, що цей напій дуже багатий антиоксидантами.

Читайте також:  П'ять неявних ознак раку шкіри

Щоб знизити ризик розвитку пухлини в кишечнику, в день потрібно вживати не менше 30 грамів клітковини. Добре підходять для цього висівки. Їх можна їсти просто так, запиваючи водою, або ж додавати в каші, смузі і кисломолочні напої.

Для профілактики раку кишечника потрібно щодня вживати кисломолочні продукти і отримувати поліненасичені жирні кислоти, які містяться в жирній рибі, авокадо, оливковій олії.