Ідея провести дослідження виникла в американського вченого після того, як він намагався допомогти своїй дружині впоратися з болем під час пологів.

Ученим давно відомо, що між людьми виникає певного роду «синхронізація» деяких процесів. Наприклад, співрозмовники мимоволі копіюють пози і жести один одного, а у людей, які йдуть поруч, синхронізується крок. У закоханих, які знаходяться поруч один з одним, синхронізується активність мозку, дихання і серцевий ритм. Але яким чином працює цей механізм, залишається загадкою.

Група американських вчених вирішила з’ясувати, чи можуть дотики коханої людини сприяти зменшенню больових відчуттів. Ця ідея прийшла одному з авторів роботи, коли він намагався допомогти своїй дружині під час пологів.

В експерименті взяли участь 22 гетеросексуальних пари, які тривалий час перебувають у відносинах, віком від 23 до 32 років. Під час експерименту жінок піддавали тепловому впливу в області передпліччя, яке викликало несильні больові відчуття. При цьому друга половинка перебувала в іншій кімнаті, або поруч, але вчені могли заборонити торкатися один одного.

Як виявилося, при виникненні болю синхронізація ритмів у закоханих, які знаходилися поруч порушувалася. Якщо вчені дозволяли доторкнутися, то дихання і серцебиття пари знову синхронізувалися, а больові відчуття у жінки ставали меншими. Між закоханими, що знаходяться в різних кімнатах, синхронізація не виникала.

Як вважають вчені, це говорить на користь того, що чоловіки повинні бути присутнім при пологах – навіть легкі дотики допоможуть жінці знизити больові відчуття.