Американські вчені виявили деякі генетичні закономірності довголіття.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго провели дослідження, в якому брало участь 22 тисяч літніх жінок, і виявили один з несподіваних секретів довголіття серед жінок. Справа виявилася не просто в генетиці, але в збігу генетичної схильності із ще кількома умовами.

На думку вчених, дочка виявиться швидше за все довгожителем (якщо не вплинуть інші фактори), якщо довгожителем була її мати. За даними дослідження, ті, чиї матері подолали поріг 90 років, мали на 25% більше шансів, що і самі доживуть до такого ж віку. Цікаво, що ті жінки, чиї батьки померли похилими старцями, помітно рідше хворіли і вели активний спосіб життя навіть у пенсійному віці.

У той же час, довгожительство батька практично не впливало на тривалість життя його дочки. Якщо ж обоє батьків були довгожителями, то шанс повторити їх подвиг виростає на 38%.

Однак, як відзначають вчені, ці цифри не можуть вважатися точними, оскільки в розрахунок не були прийняті відомості про причини смерті учасниць дослідження, а також облік їх поточного стану здоров’я.

Джерело: МедікФорум