Часті застуди, відчуття нестачі енергії можуть бути пов’язані з ослабленою імунною системою.

Наша імунна система захищає організм від інфекцій: вірусних, бактеріальних, грибкових. Її клітини розпізнають і нейтралізують проникаючі в нього шкідливі патогени. У тих випадках, коли імунний захист організму слабшає, можна спостерігати деякі ознаки, що попереджають про проблему.

Стійкі розлади травлення. Майже 70% імунної системи сконцентровано в кишечнику. Корисні кишкові бактерії стимулюють ріст Т – клітин-імунних клітин, відповідальних за розрізнення рідних і чужорідних компонентів. Коли рівень цих бактерій знижується, збільшується ризик зараження вірусами і схильності до хронічних запалень, аутоімунних захворювань. На балансі хороших і шкідливих бактерій в кишечнику погано позначаються споживання оброблених, насичених жирів і штучного цукру, наявність хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту. Попереджувальними знаками поганого стану кишкової флори можуть бути діарея, метеоризм або запори, що проявляються як повторювані симптоми.

Читайте також:  Що сильніше підвищує холестерин: жир чи цукор?

Повільне загоєння шкірних ушкоджень. Ще одна ознака, що вказує на ослаблену імунну систему. Регенерація шкірних тканин після пошкодження залежить від імунної відповіді. Коли імунітет недостатньо сильний, він це обмежує здатність організму виробляти нові клітини замість постраждалих.

Сильна втома. Стійке відчуття фізичного виснаження (навіть після достатнього сну) теж може сигналити про проблеми з імунною системою: подібний симптом виникає, коли організм намагається зберегти енергію для підживлення імунної системи під час боротьби з патогенами.

Часті застуди. Дорослі люди в середньому застуджуються від двох до трьох разів на рік, але якщо ви страждаєте від застуд частіше, це може виявитися знаком неблагополуччя.

Читайте також:  Денний сон більше години збільшує ризик серцевих захворювань на 82%

Занепокоєння і стрес. У стані стресу тіло виробляє кортикостероїди, які пригнічують ефективність імунної системи, знижуючи кількість лімфоцитів в організмі. Якщо стресова і тривожна поведінка людини триває тривалий час, це робить імунну систему більш вразливою. Людині, що знаходиться у важкому стресі, слід звернутися до психіатра, наслідки такого стану можуть бути небезпечні.