В ході найбільшого за масштабами дослідження вчені довели, що мозок жінки є більш активним, ніж мозок чоловіка. Це пояснює специфіку розвитку деяких неврологічних захворювань.

Експерти з Amen Clinics в США провели найбільше порівняння функціональних МРТ знімків чоловіків і жінок, призначене для пошуку специфічних відмінностей в активності мозку. В цілому, було проаналізовано 46 034 SPECT-знімка мозку, які надані 9 клініками. Результати дослідження опубліковані авторитетним науковим виданням Journal of alzheimer’s Disease. Його автори підкреслюють, що даний аналіз є важливим у розумінні відмінностей мозку у представників обох статей. Виявлені відмінності між чоловіками і жінками допоможуть краще зрозуміти ризики неврологічних хвороб на кшталт старечого недоумства. Крім того, на використанні SPECT-знімків в майбутньому буде будуватися будь-яке лікування розладів мозку.

Читайте також:  Ромашковий чай допомагає нормалізувати рівень цукру в крові

Порівняння показали, що мозок жінок значно активніший, ніж мозок чоловіків у багатьох областях, особливо в префронтальній корі, пов’язаній з увагою і імпульсним контролем, а також в лімбічних або емоційних областях мозку, що відповідають за настрій і тривогу. Візуальний і координаційний центри мозку були більш активні у чоловіків. SPECT-знімки можуть вимірювати поширення крові по мозку. Ці знімки проводяться як у стані спокою, так і при виконанні різних когнітивних завдань, що дозволяє оцінити приплив крові в різні області мозку.

В цілому, в дослідженні взяли участь 119 здорових добровольців і 26 683 пацієнта з різними психіатричними станами, включаючи травми мозку, біполярні розлади, розлади настрою, шизофренію і психотичні розлади, а також синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ). Під час цього дослідження вчені оцінили 128 областей мозку при виконанні тих або інших завдань. Розуміння цих відмінностей є дуже важливим, оскільки розлади мозку по-різному вражають чоловіків і жінок. Наприклад, жінки частіше хворіють старечим недоумством, депресіями (які є фактором ризику хвороби Альцгеймера), та тривожними станами, а у чоловіків частіше відзначається СДУГ і інкарцерація (утиск, здавлювання мозку).

Читайте також:  Лікар назвала способи подолати осінню втому

Джерело: MedikForum