Якщо жінка хоче довше залишатися молодою, то їй не слід народжувати більше двох дітей, пише “Lenta.RU” з посиланням на відкриття Університету Бата. Справа в тому, що сама вагітність, годування грудьми і догляд за дитиною прискорюють знос і старіння організму.

Спостереження показали: у багатодітних матерів швидше з’являються зморшки і темніє шкіра. Причина в тому, що кожна дитина викликає в організмі хімічний дисбаланс. Те, що багатодітні жінки виглядають гірше жінок, що мали не більше двох дітей, довело і опитування добровольців.

В рамках дослідження 500 добровольців обох статей показували фотографії жінок середнього віку. Від добровольців було потрібно оцінити красу зображених. Виявилося, більш привабливими, молодими і здоровими добровольці вважали жінок, що мали менше дітей.

Коментує доктор Ентоні Літтл: “Вагітність, лактація та догляд за дітьми вимагають великих витрат енергії, при цьому збільшується потреба в поживних речовинах, тому багатодітні жінки часто більш схильні до хвороб і менше живуть”.

До слова сказати, до аналогічних висновків у минулому році прийшли співробітники Єльського університету. Тоді було встановлено, що мінімум чотири вагітності були пов’язані з великою кількістю ДНК-пошкоджень і менш привабливим зовнішнім виглядом.

Джерело: Meddaily