Кіста і рак яєчників часто буває складно діагностувати, поки не стає вже занадто пізно. Тому за раком яєчників закріпилося неформальне прізвисько «мовчазний вбивця». Симптоми обох хвороб схожі з іншими захворюваннями, так що нечасто можна розпізнати їх вчасно. Однак, як відомо, попереджений – значить озброєний!

Зазвичай ознаками раку і кісти яєчників можуть бути набряклість в області живота, регулярні запори, біль в області тазу або нижній частині спини, часте і неконтрольоване сечовипускання, втрата апетиту, біль під час або після сексу, слабкість. Прислухайтеся до сигналів, які посилає ваше тіло, і звертайтеся до лікаря, якщо які-небудь з цих симптомів тривають більше 2 тижнів.

8 ранніх ознак раку яєчників

Рак яєчників – самий тихий і мовчазний з усіх видів раку. У нього немає специфічних симптомів, і його буває важко виявити. А якщо і трапляється це зробити, то хвороба зазвичай вже досягає серйозної стадії. І все ж є кілька ранніх ознак, які допомагають розпізнати рак яєчників. Але ці симптоми можуть вказувати на інші захворювання, тому не робіть поспішних висновків і уважно спостерігайте за своїм здоров’ям.

Біль у животі

Наполегливий і постійний біль в області живота або тазу – один з головних симптомів раку яєчників.

Здуття живота

Здуття зазвичай трапляється через погане травлення або ПМС. Але не варто сприймати його так легко, особливо, коли це відчуття не проходить. Якщо здуття в області живота триває більше трьох тижнів і одяг перестала сходитися на талії, не відкладайте візит до лікаря.

Втрата ваги

Один з найбільш частих і найбільш помітних ознак раку – втрата ваги. На момент постановки діагнозу близько 40% пацієнтів відзначали незрозумілу втрату ваги. Це може відбуватися в силу різних причин, таких як зміни в імунній системі, втрата апетиту, запор або ж рак.

Відчуття ситості при невеликих кількостях їжі

В медичних термінах це називається «раннє насичення», тобто неможливість з’їдати їжу нормального обсягу. Таке може статися, якщо вам після ситного обіду вже шматок в горло не лізе, або ви відчуваєте нудоту при спробах з’їсти порцію їжі звичного для вас обсягу.

Це досить поширений симптом, який виникає і при ряді інших недуг, наприклад, рефлюксна або виразкова хвороба, а також непрохідність кишечника. Так що спокій і ще раз спокій!

Часті позиви до сечовипускання

Зазвичай цей ознака приймають за симптом інфекції сечовивідних органів. Але якщо інфекцію не виявили, а симптоми тривають, терміново покажіться гінекологу. Є й інші важливі ознаки, які не можна пропускати: сильна слабкість, біль під час сексу, біль у нижній частині спини і нерегулярний менструальний цикл.

Звичайно, наявність цих симптомів ще не означає присутність раку яєчників. І все ж покажіться гінекологу як можна швидше, якщо ці ознаки у вас:

  • нові: для вас вони не нормальні або виникли недавно, протягом останнього року;
  • часті: трапляються частіше, ніж 12 разів на місяць;
  • наполегливі: вони не проходять.
Як позбутися від кісти яєчників

За даними американської організації Center for Disease Control and Prevention (CDC), у більшості жінок передклімактеричного віку діагностувалася кіста яєчників хоча б один раз, а у 14,8% виявлялася після настання менопаузи.

Буває кілька типів кісти яєчників. Найбільш часто зустрічається – функціональна кіста, яка утворюється під час овуляції. Бувають також такі види, як полікістоз яєчників, ендометріоз і цистаденома.

Існує кілька способів, які допомагають позбутися від кісти яєчників безмедикаментозно:

1. Знизити естроген

Головним чинником, що призводить з нерегулярним овуляциям і, відповідно, утворення кіст, є гормональний дисбаланс, зокрема, надлишок естрогену.

Уникайте перероблених продуктів, а також продуктів із сої. Соя містить компоненти, які діють на організм подібно естрогену. Насіння льону також допомагає збалансувати співвідношення естрогену та прогестерону в тілі. Це допоможе зменшити кісти.

2. Пийте спеціальні чаї

Для лікування кісти яєчників у домашніх умовах можна використовувати різні трав’яні чаї:

  • Чай з ромашки. Ромашка добре підходить для лікування кісти яєчників і супутніх їй болю і дискомфорту.
  • Імбирний сік. Імбир ефективно зменшує запальний процес і полегшує біль.
  • Матковий збір. У такий чай входять трави, які впливають на жіночі гормони і таким чином можуть допомогти лікувати кісту яєчників.
  • Інші трави: вітекс священний, конюшина лучна, бульби маки перуанської і насіння розторопші.
3. Їжте більше овочів і цільних злаків

Зміна раціону харчування може зробити істотний вплив на утворення кісти яєчників.

  • Зменшіть кількість м’ясних, сирних продуктів. Це допоможе знизити ймовірність утворення кісти.
  • Додайте більше фруктів, овочів, бобових і цільних злаків.
  • Деякі овочі, наприклад, буряк, здатні послаблювати інтенсивність багатьох симптомів кісти яєчників.
4. Займайтеся регулярно спортом

Підтримуйте тіло в тонусі, а вага – в нормі. Це допоможе позбутися від кісти яєчників і захистить від рецидивів.

Лікування травами кісти яєчників в домашніх умовах

Для більшості жінок найкраще лікування кісти яєчників полягає в регулярному і уважному спостереженні за своїм організмом. Багато лікарів вважають, що, поки не виникла серйозна погроза для здоров’я, про кісті можна не турбуватися. І все ж люди різні і кожен унікальний, тому не зайвим буде порадитися з лікарем з приводу конкретно вашого випадку.

Перелік трав, які допомагають при лікуванні кісти яєчників

1. Розторопша плямиста

Допомагає при лікуванні не тільки печінки, але і гормональних розладів.

2. Вітекс священний

Його також з давніх пір використовували для відновлення гормонального балансу. Кісти, як відомо, утворюються при надлишку естрогену, а вітекс дозволяє повернути рівень гормону до норми.

3. Конюшина лучна

Має на організм подібний вплив естрогену і є популярним засобом для лікування гормональних порушень.

4. Воронець (клопогон) гроновидний

Вважається, що воронець допомагає вирівнювати нерегулярні менструальні цикли, які, як правило, і викликають появу кісти яєчників. Застосовується в поєднанні з конюшиною та іншими травами.

5. Кульбаба

Діуретик, допомагає очистити печінку. Це, в свою чергу, допомагає вивести надлишок гормонів, які можуть провокувати кісти.

6. Доискорея волохата (дикий ямс)

В ній містяться хімічні компоненти, які при попаданні в організм можуть перетворюватися на гормони. Застосовується для корекції гормонального фону.

Як попередити рак яєчників

Рак яєчників займає п’яте місце в списку причин смертності серед жінок. Перед ним ідуть рак легенів, рак грудей, рак кишечника і рак підшлункової залози. Рак яєчників не володіє яскраво вираженими симптомами, однак при цьому веде себе агресивно. Це дозволяє йому швидко розвиватися і непомітно переходити до тяжких стадіях.

Деякі способи попередити рак яєчників

1. Харчування

Більше Їжте овочів, зокрема, моркву, помідори та інші продукти, багаті каротином і лікопіном.

2. Імбир

Корінь імбиру має протизапальні властивості, а також посилює процес апоптозу – клітинного саморуйнування.

3. Зелений чай

Містить високий рівень антиоксидантів, відновлює пошкоджену ДНК, що посилює апоптоз.

4. Насіння льону

Містить лігнани – фітоестрогени. Вони закупорюють рецептори естрогену, блокуючи вироблення більш потужних гормонів, що підсилюють рак яєчників.

5. Фізичні вправи

Покращують роботу імунної системи, зміцнюють захисні сили організму, знижують ризик ожиріння.

Ефірне масло чебрецю допомагає при раку яєчників

Кілька досліджень і робіт показали, що чебрець здатний вбивати клітини раку легенів, раку яєчників і раку грудей. Ефірне масло чебрецю звичайного, або тімьянове масло, містить 20-54% тимолу. Тимол належить до класу природних біоцидів – хімічних речовин, які борються зі шкідливими речовинами.

За спостереженнями вчених, тимол може вбивати до 97% клітин раку легенів. Він також ефективний при боротьбі з раком грудей і раком яєчників.

Імбир при лікуванні раку яєчників і простати

Імбир традиційно використовується для лікування запальних процесів, нудоти і інших захворювань. А нещодавно Американська асоціація дослідження раку (American Association for Cancer Research) оголосила, що при впливі імбирного порошку на ракові пухлини всі ракові клітини гинули. При цьому деякі клітини навіть атакували інші. В медичних термінах це називається апоптоз і аутофагія.

Тальк і рак яєчників

Протягом останніх 40 років вчені вивчали зв’язок між використанням талькового порошку і раком яєчників. Будучи нанесеним на шкіру, тальк швидко всмоктується і розноситься по всьому організму. Дослідження показують, що застосування тальку збільшує ймовірність розвитку раку яєчників на 20-30%. Тальк присутній в дитячих і дорослих косметичних засобах: пудра для обличчя і тіла, тіні для повік, дитяча присипка.

Жіноче здоров’я — дуже важлива річ, яку треба берегти і плекати. Чим більше інформації ви знаєте, тим краще і безпечніше! Також пам’ятайте, що не слід починати будь-яке лікування без консультації лікаря!

Джерело: HeadInsider