Технологічний прогрес, свідками якого ми з вами є, багато в чому покращує наше життя — погодьтеся, блага цивілізації допомагають в рази швидше справлятися з певними завданнями. Ми опустимо побутові моменти і поговоримо про незамінні в нашому побуті машини. Комп’ютери, ноутбуки, планшети, смартфони – все це з доступом в Інтернет дає можливість розважатися, спілкуватися і працювати, не виходячи з дому. Можна багато говорити про плюси і мінуси використання даної техніки, але достовірно одне – в результаті дуже часто ми стикаємося з певними вадами здоров’я.

Сьогодні ми поговоримо про можливі проблеми, які можуть виникнути, якщо ви проводите багато часу за комп’ютером, і зокрема, багато друкуєте. Такі ознаки, як оніміння, біль і навіть слабкість в області рук, можуть говорити про кистьовий тунельний синдром (КТС).

Що таке кистьовий тунельний синдром

Як стверджують експерти, що проводили дослідження в Медичному центрі Університету Меріленд, КТС часто виникає через напругу в кистях. Під час інтенсивної роботи за комп’ютером тканини навколо серединного нерва руки знаходяться під тиском і починають опухати, що в свою чергу може призвести до оніміння, болю, відчуття слабкості або поколюванням. Якщо проігнорувати цей факт і вчасно не вжити заходів, симптоми можуть повторюватися, і з часом ситуація швидше за все погіршиться.

Щоб зберегти свою працездатність, важливо при перших же ознаках КТС звернутися за допомогою до фахівця. Якщо ви запустите хворобу, це може загрожувати необоротними ушкодженнями і постійним дискомфортом. Фізіотерапевт, в першу чергу, призначить носити деякий час фіксуючу пов’язку або спеціальні рукавички, які фіксують кисть. Це попередить подальші погіршення.

Натуральні методи лікування

Крім офіційної медицини, ви також можете скористатися ефективними натуральними методами, які пропонує народна медицина. Включивши в свій лікування перераховані нижче засоби, ви можете істотно прискорити процес одужання, а також зменшити біль і дискомфорт.

Необроблене зерно

Ввівши в раціон бобові, цільнозернові крупи і зелені овочі, ви забезпечите свій організм необхідною кількістю магнію високої якості. Даний елемент вкрай важливий для розслаблення м’язів і правильної роботи нервових закінчень. Відкоригувавши своє харчування таким чином, щоб в ньому була достатня кількість магнієвмісних продуктів, ви помітно полегшите стан рук, викликаний КТС.

Нерафінована олія льону

Рекомендується приймати вранці столову ложку льняного масла разом з апельсиновим соком, або ж заправляти даним маслом салат на вечерю. Подібно рибі, або риб’ячому жиру, лляне масло надзвичайно багате омега-3 жирними кислотами.

Ананас

В цьому тропічному фрукті міститься такий сильнодіючий фермент, як бромелін. Він володіє унікальною протизапальною властивістю. Потрапляючи в організм, речовина не тільки зменшує біль, викликаний КТС, але також допомагає швидше вилікувати захворювання.

Картопля

Вітаміном B6 багаті практично всі фрукти і овочі, також він міститься в домашній птиці і рибі, але особливо їм багата картопля. Слід розуміти, що група вітамінів В6 відіграє важливу роль в синтезуванні більше 100 ферментів. Це, в свою чергу, веде до зменшення больових симптомів КТС.

Куркума

Багатьом відома така аюрведична пряність, як куркума, але мало хто знає про її потужні протизапальні властивості. Саме вони допомагають послабити біль і зняти запальні процеси. Для кращого ефекту можна додатково приймати харчові добавки з куркумою.

Волоський горіх

Знайомий нам з дитинства своїми смаковими якостями, волоський горіх також багатий омега-3 жирними кислотами, які знижують запальні процеси в тканинах. Ви можете додавати перетерті горіхи замість м’якушки в рибні котлети, або панірувати в них м’ясні страви. Смачно і корисно додавати жменю горіхів у йогурти або інші десерти.

Лід

Використання льоду також може стати підмогою в боротьбі з болем. Оберніть крижаний пак в тонкий рушник і прикладіть його до зап’ястя на 10 хвилин. У перший час можна повторювати процедуру щогодини. Цей метод не тільки зніме біль, але і зменшить запалення.

Тепло

Цей домашній засіб добре діє під час сну, позбавляючи вас від пробуджень через больових відчуттів, викликаних КТС. Деяким людям тепло підходить більше, ніж використання льоду. Просто перед сном опустіть кисті рук в теплу або гарячу воду на 10-15 хвилин.

Зробіть це своїм щоденним вечірнім ритуалом, поки симптоми хвороби не зменшуться. Таким чином, збагативши свій раціон певною групою продуктів, і внісши в свій розпорядок дня деякі маніпуляції, ви зможете надати істотну допомогу в поверненні своїх рук здоров’я і сили. Поверніть своїм рукам життя без болю!