Всупереч поширеному міфу, на здорове харчування в Україні не обов’язково витрачати багато грошей.

Про те, як харчуватися правильно і не виходити за рамки свого бюджету, в ефірі ObozTV розповіла дієтолог Анна Галіцина. Вона дала практичні рекомендації щодо вибору екологічно чистої їжі, а також звернула увагу на доступні продукти.

“Вартість гречки або вівсянки, абсолютно чудових дієтичних продуктів, у нас досить доступна. Навіть для пенсіонерів”, — підкреслила фахівець.

“Каші — найкращий сніданок. Це може бути вівсянка, гречка, рис. Я не проти і картоплі, там багато корисних мікроелементів. Але тим, хто стежить за фігурою, краще звести картоплю до мінімуму”, — уточнила вона.

Читайте також:  П'ять простих способів підвищити метаболізм

За її словами, ситуація з еко-продуктами в Україні набагато краще, ніж в Європі або США.

“Якщо говорити про Америку, то правильне еко-харчування — та ж гречка або вівсянка, вирощена на полях і не очищена — буде коштувати в 6 разів дорожче продуктів з не дуже гарною якістю. У нас навпаки”, — зазначила Галіцина.

Дієтолог нагадала, що з початком весняно-літнього періоду стають доступними і свіжі овочі з грядки.

“Якщо ви не довіряєте продуктам з супермаркету, можете раз на тиждень трохи далі від міста від’їхати і в будь-якому селі купити у бабусі, яка продає біля свого будинку: цибульку, петрушку, огірочки тощо”, — порадила вона.

Читайте також:  Стало відомо вплив пандемії на народжуваність

Крім того, багато фермерських господарств заводять кіз або корів. У них можна придбати свіжий сир чи молоко.

Експерт наголосила, що важливі не тільки продукти, але і спосіб їх приготування. Наприклад, овочі краще не смажити, а готувати на грилі або запікати.

“Крупа запарена чи зварена вже змінює свій глікемічний індекс. Це не означає, що вона супер-шкідлива стає, просто вона в тому чи іншому випадку має трохи більше або трохи менше калорійності, трохи більше втрачає своїх корисних властивостей”, — пояснила Галіцина.

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News