Є тисячі способів, які можуть подарувати більше здоров’я людям, особливо тим, хто страждає від серцевих хвороб. Але одним з найбільш ефективних засобів є вітамін D, який можна назвати безпечною альтернативою численним ліків. Детальніше про користь вітаміну D розповімо вам в цьому матеріалі.

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Університету Огайо. За словами вчених, вітамін D може запобігати пошкодженню серця, яке викликано діабетом і високим кров’яним тиском. Крім того, вживання цього гормону може стимулювати виробництво азотної кислоти, яка бере участь в регулюванні кровотоку і запобіганні утворення згустків крові. Крім того, вітамін D зменшує «внутрішній стрес» в серцево-судинній системі. Такий спосіб дозволить уникнути серцевих нападів.

Читайте також:  Відмова від деяких продуктів здатна уповільнити старіння організму

«На сьогоднішній день відомо мало сполук, які можуть бути використані для відновлення серцево-судинних клітин, які вже пошкоджені, але вітамін D може це зробити. Це дуже недороге рішення для відновлення серцево-судинної системи. Нам не потрібно розробляти новий препарат, він у нас вже є. Як правило, вітамін D пов’язаний з кістками, проте в останні роки все частіше відзначається, що багато пацієнтів з серцевим нападом мають брак цього вітаміну », – розповів доктор Тадеуш Малинський.

Відзначимо, що до таких висновків вчені прийшли в ході багаторічного дослідження. Вони проаналізували людські клітини серця, використовуючи спеціальні датчики для відстеження впливу вітаміну D на ці клітини.

Читайте також:  Лікар назвав медичні причини нічних судом у ногах

До речі, за словами вчених, вітамін D може навіть відновити інші типи пошкоджених клітин, наприклад, після інсульту.

Джерело: 7mednews