Низка проривів у дослідженнях раку за останнє десятиліття допомогла значно збільшити виживання. Але запобігання хворобі залишається важливим напрямом діяльності вчених. Звички, які сповнюють наше повсякденне життя, зокрема використання телефону, можуть вплинути на ризик розвитку раку.

Рак – це захворювання, яке виникає, коли ДНК-клітини набувають здатності розмножуватися і виходити з-під контролю. Хвороба має багато відомих причин, але багато хто з них не береться до уваги в повсякденному житті. Дослідники виявили, що вплив високих рівнів синього світла на відкритому повітрі вночі може збільшити ризик раку простати вдвічі, передає Express.

Синє світло вважається найбільш шкідливим для здоров’я людини через його інтенсивність. Він має більш коротку довжину хвилі, ніж інше світло у видимому спектрі, що означає, що він випромінює більше енергії, ніж інше видиме світло.

За словами онколога Андрія Воробйова, існують додаткові докази згубного впливу синього світла на наше здоров’я. Він прокоментував нове дослідження.

«661 хворий на рак кишечника порівнювався з 1322 контрольними. Автори підрахували, використовуючи дані супутникового моніторингу про штучне нічне опромінення, що вплив синього світла збільшує ризик раку кишечника на 60 відсотків. Синє світло пов’язане з підвищеною захворюваністю на інші види раку, такі як рак молочної залози та простати. Працівники, які працюють допізна, схильні до підвищеного ризику раку молочної залози».

Попередні дослідження показали, що синє світло надає ефект доміно на кілька біологічних механізмів в організмі, таких як вироблення мелатоніну. Обмеження мелатоніну безпосередньо впливає на цикл сну та неспання, також відомий як циркадні ритми організму.

«Відомо, що синє світло запобігає викиду гормону сну мелатоніну. Мелатонін робить набагато більше, ніж просто спричиняє сон».