Яка кров смачніша для комарів? Чому одних людей вони кусають частіше за інших? Відповісти на ці питання вирішили вчені.

комар

В рамках дослідження фахівці взяли зразки людей з різних країн і континентів. Проаналізувавши отримані дані, вчені вибудували групи крові в порядку переваги для кровосисних комах.

Вийшло ось що: I група крові (0). Її мають 45% жителів Землі; II група крові (А) – 35% людей; III група крові (В) – 13 %; IV група крові (АВ) – 7 %.

Дослідники з’ясували, що найулюбленіша для комарів I група крові. Такою популярністю у кровосисних вона користується через те, що в ній немає білків і більш гладкі еритроцити. Тому її смоктати комахам зручніше. На другому місці – II група крові, вона менш приваблива. А ось власникам III і IV груп крові сильно пощастило. Для комарів вони несмачні, тому кусають їх менше. Особливо носіїв останньої.

Крім того, вчені відзначили фактори, які є для комарів привабливими. Серед них – запах поту, виділення вуглекислого газу і тепло, яке виходить від тіла. З цієї причини вагітних жінок комарі кусають більше за інших, так як вони виділяють більше вуглекислого газу. Нетверезі люди також більш привабливі для кровосисних.

А ще виявилося, що комарі не люблять жовті, білі і червоні відтінки в одязі. А ось темні кольори їх ваблять.

Як можна знизити кількість комариних укусів: не пийте алкогольні напої на свіжому повітрі, одягайтеся в світлий або яскравий одяг, використовуйте репеленти, гуляйте з носіями I групи крові.