Підвищений холестерин може створити накопичення у кровоносних судинах, що зрештою призведе до серйозних захворювань, таких як серцеві напади та інсульти.

Є кілька факторів, які можуть призвести до високого рівня, включаючи фізичні вправи, вік та генетику. Проте дієта часто є однією з основних причин. Людям, які наражаються на ризик або страждають від високого рівня холестерину, буде рекомендовано скоротити споживання жирних, солодких та оброблених продуктів.

У багатьох рослинних продуктах містяться дві сполуки, які можуть знизити рівень «поганого» холестерину – стероли і станоли. У крові виявляються два типи холестерину, які часто називають «хорошим» і «поганим» холестерином високої щільності (ЛПЗЩ), знижує ймовірність виникнення цих ускладнень.

Стерини та станоли «природно» містяться в різних рослинних джерелах, таких як рослинні олії, крупи, горіхи, насіння, фрукти та овочі. Їх також додають до деяких продуктів, включаючи м’які сири та йогурти.

“Стероли та станоли рослин мають хімічну структуру, схожу з холестерином, і вважається, що вони зменшують всмоктування холестерину в нашому кишечнику. Це зниження абсорбції холестерину збільшує поглинання нашою печінкою холестерину ЛПНЩ і, як наслідок, може знизити рівень холестерину ЛПН” пояснює кардіолог.

Ефект відрізняється у різних людей, але є дані, що свідчать про те, що рослинні стероли та станоли можуть допомогти знизити рівень холестерину ЛПНГ на 10-15 відсотків, якщо регулярно вживати два грами на день у рамках здорової збалансованої дієти.

Цю кількість можна знайти в двох-трьох порціях або в комбінації з:

  • Йогурт
  • Молоко
  • Сир
  • Горіхи
  • Цільнозернова каша

Продукти, що містять стероли та станоли, не замінюють здорове харчування або препарати для зниження рівня холестерину, такі як статини.